Instagram’a Yeni Bir Özellik Geldi!

En popüler sosyal paylaşım ağı Instagram, yayınladığı yeni güncellemesiyle birlikte bazı fotoğrafları gizlemeye imkan tanıyacak.

Uzun zamandır test edilen Arşiv özelliği, en kısa sürede tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Örneğin oldukça fazla beğenilen bir fotoğrafınız var. Ancak siz fotoğrafın kötü olduğunu düşünüyorsunuz. Böyle zamanlarda fotoğrafı silmek yerine arşivleyerek çözüme ulaşacaksınız.

Arşivleme; profilinizde yer alan fotoğraflarınızı silmeden kaldırmanıza yarıyor. Fotoğrafların hemen yanında yer alan seçeneklere girdiğinizde Arşiv seçeneğini görebileceksiniz. Fotoğrafı yeniden geri getirmek konusunda şimdilik bir bilgi yok. Arşivlenen fotoğrafların bir şekilde geri getirilebileceği tahmin ediliyor. Ayrıca arşive atılan fotoğraflar geri getirmek dışında o fotoğraflara yeniden bakabilme özelliğinin olması da bekleniyor. Diğer türlü kullanıcılar bu özelliği pek fazla kullanacak gibi gözükmüyor.

Instagram’ın yeni güncellemesi iOS ve Android için bugün itibariyle yayınlanmaya başladı. Yavaş yavaş bir kısım kullanıcılara sunulan özellik, kısa süre içinde herkes tarafından kullanılabilir olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git