Instagram’a Yılbaşı Güncellemesi Geliyor!

instagram-noel.jpg

Büyükten küçüğe herkesin kullandığı uygulamalar arasında popülerliğini koruyan Instagram, alacağı güncelleme ile birlikte yılbaşını simgeleyen filtrelerini kullanıma sunacak.

Birden fazla özelliği beraberinde getirecek olan uygulama, yeni filtrelerin yanı sıra animasyon ve efektleriyle de dikkat çekiyor.

Yılbaşı güncellemesi adı verilen bu sürümde 3 farklı festival filtresi, tatil makyajı, konfeti ve buzlu cam efekti gibi özellikler yayınlanacak. Bunların dışında birçok çıkartma da Instagram’a eklenecek. Bu çıkartmalar arasında penguenler, buz patenleri ve kar tanesi gibi Noel’i temsil eden ilginç semboller bulunuyor.

Yayınlanan güncelleme ile son zamanlarda çok fazla kullanılan Superzoom efekti de yenilenecek. Kullanıcılar bu efekti kullanırken sesleri kendileri belirleyebilecek. Bir de Stories bölümünde bulunan emojiler için metin destekli arama özelliği de yayınlanacak. Ancak ilk başta bu özellik yalnızca İngilizce dili destekleyecek.

Bütün bunların yanı sıra Instagram, mesajlaşma bölümünü Facebook Messenger’dakine benzer olarak Direct isminde ayrı yeni bir uygulama şeklinde kullanıma sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git