Instagram’da Beğeni Sayısı Artık Gözükmeyecek!

Bir süredir Instagram’a gelmesi beklenen o önemli özellik sonunda gerçekleşti. Yeni güncelleme ile birlikte uygulama üzerinden paylaşılan fotoğraflarda beğeni sayısı gözükmeyecek. Yaklaşık üç ay önce duyurulan bu özellik şuanda 7 ülkede test edilmeye başlandı.

Fotoğraflarda beğeni sayısı gözükmese de beğen tuşu hala duracak. Kullanıcılar paylaşımlarının ne kadar beğeni aldığını görüntüleyebilirken, takipçileri bu rakamı göremeyecek. Bu haber resmi olarak duyurulduğundan beri sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu. Kimileri bu haberden memnun olurken, çoğu kullanıcı ise tepkilerini dile getirdi. Instagram’ın yaptığı açıklama ise şöyle;

“Şu anda, bazı ülkelerde (Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda) toplam beğenilerini ve video görüntülemelerini gizleyen bir test yapıyoruz. Arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz. Beğendiğiniz kişilerin listesine dokunarak kendi beğenilerinizi görmeye devam edebilirsiniz, ancak arkadaşlarınız gönderinizin ne kadar beğenildiğini göremez. Bu değişikliğin, herkesin Instagram’daki deneyimine nasıl bir fayda sağlayabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Kullanıcılar bu durumun gerçekleşmeme ihtimaline güvense de Instagram’ın bu konuda oldukça kararlı olduğunun altını çizelim. Birçok ülkede test edilen bu yenilik şuan için Türkiye’de aktif değil. Ama yakın zaman içerisinde ülkemize de gelecek gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git