• 1534 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Instagram’da Bildirim Gitmeden Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Yaklaşık bir hafta önce yayınlanan Instagram güncellemesiyle birlikte kullanıcılar bir hikayenin ekran görüntüsünü aldıklarında karşı tarafa bildirim gitmeye başladı. Bu özellik uzun süredir SnapChat’de yer alırken, Instagram’a daha yeni geliyor.

Sunulan bu yeni özellik, birçok kullanıcının hoşuna gitmese de kendi hikayesinin ekran görüntüsünü kimlerin aldığını merak edenlerin ilgisini çekmeyi başardı. Hikayelerinize bakan kişileri görüntülerken ekran görüntüsü alan kullanıcıların hemen yanında bir yıldız işareti yer alacak. Bunun anlamını bilmeyenler için de ufak bir açıklama yer alıyor.

İlk kez bir hikayenin ekran görüntüsünü aldığınızda uygulama sizi uyarıyor ve bir sonraki işleminizde karşı tarafa bu durumu bildireceğini belirterek size bir şans daha veriyor. Ama her şeye rağmen ben ekran görüntüsü almaya devam ederim diyorsanız bunu gizlemenin de bir yolu var. Ekran görüntüsü alma işlemini yapmadan önce telefonu uçak moduna almayı deneyebilirsiniz. Bu sayede eyleminiz uygulama tarafından algılanmayacaktır. Bir başka yol ise hikayeleri indirmek oluyor. Instagram’ın web sitesinden bunu yapabilirsiniz. Son olarak Story Reposter ile de indirebiliyorsunuz. Instagram’ın sunmuş olduğu bu özellik, şuanda bir kısım kullanıcı için yayınlanmış durumda. Ancak ülkemizde çoğu kullanıcıya bu özelliğin geldiğini belirtelim.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

527 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.