Instagram’da İstemediğiniz Yorumlar Otomatik Engellensin!

Son dönemde Instagram’ın kullanıcı sayısında büyük artış gözleniyor. Facebook’un popüleritesi düşerken Instagram açık ara önde ilerlemeye devam ediyor. Ama bu platformun en önemli ayrıcalığı da profili kitli olmayan her kullanıcıyı takip edebiliyor oluşumuz. Bu nedenle fotoğraflarımızın altında tanımadığımız bir çok kişiden istenmeyen yorumlarla karşılaşabiliyoruz. Özellikle tanınmış, popüler veya takipçi kitlesi fazla olan biriyseniz bu durumla karşı karşıya kalmanız olası ihtimaller arasında yer alıyor.

İstenmeyen yorumları tek tek silebiliyorsunuz elbette. Ama otomatik olarak bu işi sizin yerinize yapan bir uygulama olsa güzel olmaz mıydı? Tam da bu sorunu ortadan kaldıracak bir uygulama göründü. iOS için yayınlanan bu uygulama ile istemediğiniz yorumlar kendiliğinden kaldırılacak.

Spotless adındaki bu uygulama üzerinden bazı kelimeleri filtreliyorsunuz. Daha sonra fotoğraflarınıza gelen yorumlarda filtrelediğiniz kelimelerden biri geçiyorsa o yorum otomatik olarak siliniyor. Ama yorumu yapan kişi sizin de takip ettiğiniz bir kullanıcı ise o zaman yorumlar silinemiyor. Yani Spotless, sadece tanımadığınız ve takip etmediğiniz kullanıcılar üzerinde etkili bir uygulama.

Spotless uygulamasını iOS için ücretsiz olarak aşağıdan indirebilirsiniz.

[market link=” https://itunes.apple.com/tr/app/spotless-delete-spam-instagram/id961074506?ign-mpt=uo%3D8″ icon=”iOS”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.