Instagram’da Sahte Takipçi Satın Alanlar Dikkat!

instagram.png

Hemen hemen herkesin kullandığı bir uygulama haline gelen Instagram, yeni ceo’su ile birlikte daha başarılı işlere imza atmaya başladı. Son çalışması sayesinde artık sahte takipçilere engel olacak.

Uygulama, uzun zamandır olumlu tepkiler alabilmek için çeşitli çalışmalar yapıyordu. Özellikle güvenlik açısından ciddi emek sarf eden Instagram, son günlerde kullanıcılarına sunduğu çalışmasıyla gerçek olmayan takipçi ve beğeni yapan hesapların önüne geçebilecek.

Makine sistemi sayesinde bu tip hesaplar tespit edilerek bir uyarı bildirimi alacaklar. İlk olarak hesabın şifresinin değiştirilmesi için mesaj gönderilecek. Ancak hesap hala sahte takipçi ve beğeni satın almayı sürdürürse son olarak hesap kapatılacak.

Instagram, yaptığı resmi açıklamasında konu ile ilgili şu sözlere yer verdi;

“Bu tip sahte hesaplar ve beğeniler, topluluk için oldukça kötü bir davranış olarak görülecek. İnorganik beğeniler, takipçiler ve yorumlar topluluk kurallarımızı ve üyelik sözleşmesini ihlal etmektedir. Bugün gelen güncelleme, Instagram’ın enerjik ve insanların doğal bir ortamda paylaşım yapabilmesi için önem taşıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git