Instagram’da Video Reklam Devri Başlıyor!

En çok kullanılan fotoğraf paylaşım sitesi Instagram, ilk olarak geçen yıl ilk reklamını almıştı. 1 sene sonra Instagram video reklamlar da almaya başlayacağını duyurdu. Bu yeni haberin 6 aydır test edildiği ve birçok ünlü marka ile anlaşmaların imzalandığı açıklandı.

Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra uygulamanın kullanıcılarında büyük bir artış gözlenmişti. Daha fazla kullanıcıya sahip olmak ve daha çok kazanmak isteyen Instagram, harekete geçti.

Çok yakında Instagram’da ekran akışlarında video olarak otomatik olarak başlayan tanıtıcı reklamlar bulunacak. Instagram, ilk olarak bu reklamlar için Activision, Banana Republic, CW ve Lancome markalarıyla anlaşma imzaladı. Çok fazla kullanıcıları rahatsız etmemek adına Instagram bu reklamlar konusunda seçici olacak.

Yayınlanacak olan bu reklamlar da aynı paylaşılan videolar gibi 15 saniye olacak. Kullanıcılar bu reklamlara nasıl tepki verecek hep birlikte göreceğiz. Bu video reklam akımı sayesinde markalar reklamlarını daha büyük kitlelere duyurmuş olacaklar.

Görüntülemeler
71
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.