Instagram’ın Hikayeler Bölümüne Yeni Özellik Geldi

instagram-stories.jpg

Bir süre önce Hikayeler özelliğini yayınlayarak Snapchat’e rakip olan Instagram, bu özelliğini genişleterek daha aktif hale getirmeye devam ediyor.

İlk başta bu özellik Snapchat’in aynısı şeklinde yorumlanarak yadırgansa da daha sonra herkes tarafından benimsenmeye başladı. Stories özelliği, Snapchat’de olduğu gibi kullanıcıların fotoğraf veya videoları çeşitli efekt veya emojilerle süsleyerek paylaştığı ayrı bir bölüm. Başka bir özelliği de paylaşımınızı kimlerin görüntülediğini görebilmeniz ve 24 saat içerisinde siliniyor olması.

img_4242

Bu özellik ilk yayınlandığında sadece takip ettiğiniz kullanıcıların hikayelerini anasayfa da görebiliyordunuz. Takip etmediğiniz diğer kullanıcıların profillerine girerek bakmanız gerekiyordu. Şimdi ise yayınlanan güncelleme ile birlikte Instagram’ın keşfet bölümündeki sizin görmeniz tavsiye edilen fotoğraf veya videolar yer aldığı gibi başka kullanıcıların Hikayeleri de üst bölümdeki yerini alıyor.

Snapchat’i satın almak isteyen Zuckerberg’in teklifleri geri çevrilince o da Instagram’ı büyütme yoluna gidiyor. Snapchat’den esinlenerek yayınladığı yeni özellikleriyle daha çok kullanıcıyı Snapchat yerine Instagram kullanmaya yönelteceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git