Instagram’ın IGTV Videoları Artık Anasayfada Gösterilecek!

Instagram’ın 2018’in yaz aylarında yayınladığı IGTV özelliği, istenilen başarıyı maalesef yakalayamadı. Kullanıcıların birçoğunun hala keşfedemediği bu özellik bazı yeniliklere giderek daha fazla öne çıkmaya hazırlanıyor. Bu yenilik ile birlikte takip ettiğiniz kişilerin IGTV paylaşımları ana akışta yer alacak.

Büyük beklentilerle kullanıma açılan IGTV, ilgi görmeyince birtakım değişiklikler yapılmaya karar verildi. Hem tam ekran görüntü keyfi sunan hem de Instagram’ın 1 dk’lık video sınırını ortadan kaldıran IGTV videoları, standart post gibi ana sayfada görünecek. Bu sayede bu özelliği bilmeyen birçok kullanıcı IGTV’yi keşfedecek ve kullanıcılar arasındaki etkileşim çoğalmış olacak.

IGTV üzerinden paylaşılan videolar ana sayfada görünse de bu aslında videonun bir ön izlemesi olacak. Videonun tamamını izlemek için IGTV bölümüne giriş yapılacak. Sizin IGTV hakkındaki düşünceleriniz neler? Daha önce hiç paylaşım yaptınız mı? Yaptıysanız bu yenilikle ilgili yorumlarınız neler?

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.