Instagram’ın Tıklanabilir Reklam Dönemi Başladı!

2013 senesinin sonuna yaklaştığımızda Instagram reklamlarını görmeye başlamıştık. Bu reklamlar sayesinde Instagram’ın kullanıcı kitlesi daha da büyüdü. Daha önce de Facebook tarafından satın alınan Instagram, reklam üzerinden kazanç sağlamak için çalışmalara devam ediyordu.

En çok kullanılan ve en popüler soysal paylaşım platformlarından biri olan Instagram, kullanıcı kitlesinden düşüş yaşamadan reklamlarını yayınlamayı hedefliyor. Yani reklamdan kazanç sağlarken, bu reklamlardan rahatsız olan kullanıcılarını kaybederek kazanç yerine zarara uğrayabilir. 2014 yılına geldiğimizde Instagram reklam gösterimi konusunda yenilikçi tarzıyla karşımıza çıkıyor.

instagram reklam

Farklı reklam türlerini deneyimleyen Instagram, ilk reklam modelini yayınladı. Kullanıcılar Instagram uygulaması üzerindeyken başka bir bağlantıya geçebilecekler. Yani daha önce fotoğraf açıklama kısmında bulunan linkler hiçbir şekilde bağlantı olarak gözükmüyordu. Değişen bu yenilik sayesinde reklam verenler Instagram üzerinden kullanıcıları kendi sitelerine yönlendirebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.