iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı!

ios-10.1.jpg

Bir süredir beta sürümleri test edilen iOS 10.1’in final sürümü sonunda yayınlandı.

iOS 10.1 güncellemesi birçok yeniliği de beraberinde getirdi. En dikkat çeken yeniliklerden biri ise Portre modu oldu. İşte iOS 10.1 ile gelen yenilikler…

iOS 10.1 güncellemesinin birçok Beta sürümü yayınlandı. Çünkü Portre modu bir türlü test sürecinden çıkamadı ve özelliğin bu süreci geçmesinin ardından nihayet tam sürümüyle karşımıza çıktı.

Öne çıkan Portre özelliği ne işe yarıyor?

Bu özelliği ilk olarak iPhone 7 ve 7 Plus’ın tanıtım etkinliğinde görmüştük. Çekilen fotoğraflara alan derinliği sağlayan bu özellik güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunuldu.

Portre özelliği yalnızca çift kamerası bulunan iPhone 7 Plus’da kullanılabiliyor. Fotoğraflara alan derinliği sağlıyor yani arka planı bulanıklaştırmaya yarıyor. Bu konuda oldukça başarılı sonuçlar sağlıyor. Yayınlanan örnekler de ise bu sonuçlar daha iyi görülebilir.

ios-10-1-portre

Yeni güncelleme deki yenilikler bununla da sınırlı değil. Bir diğer özellik de iTunes’da bulunana şarkılar artık Apple Watch’ta tutulabilecek. Böylelikle akıllı saat sorunları ortadan kalkmış olacak. Tüm bu yeniliklerin yanı sıra bir de Bluetooth bağlantısı iyileştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git