iOS 11.2.1 Güncellemesi Yayınlandı!

Eskiye kıyasla çok sık güncelleme yayınlayan Apple, iOS 11’in 8. güncellemesi iOS 11.2.1’i kullanıma sundu. Meydana gelen hatalardan dolayı yakın araklıklarla yayınlanan bu güncellemeler, sorunları çözmeyi hedefliyor.

iOS 11.2 güncellemesi, bilindiği üzere Apple Pay Cash ve kablosuz şarj ile daha çabuk şarj etme gibi özellikleri beraberinde getirmişti. Yaklaşık iki hafta sonra bugün yayınlanan iOS 11.2.1 güncellemesi de bir önceki sürümde yaşanan hataları gidermek için yayınlandı. Bir süre önce belirlenen HomeKit güvenlik açığı düzeltilirken, uzaktan erişim kısıtlanmıştı. Yeni güncelleme ile birlikte sorunlar giderildi ve uzaktan erişim aktif hale getirildi.

Daha bu güncellemeyi tüm kullanıcılar yüklememişken Apple, iOS 11.2.5 Beta 1 güncellemesini de yayınladı. Güncellemenin özellikleri henüz bilinmezken, sorun gidermek için yayınlandığı düşünülüyor. Ancak birçok sürüm bulunurken neden hemen 5. güncellemenin yayınlandığı cevaplanamayan sorulardan biri oluyor.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.