• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

iOS 11.2 İle Gelen Face ID Sorunu!

Dün itibariyle kullanıma sunulan iOS 11.2 güncellemesi, bazı sorunları da beraberinde getirdi. Birçok kullanıcı iOS 11.2’nin Face ID’de sorun yaşattığını açıkladı.

Geçmişe bakıldığında çoğunlukla hafta ortasında yayınlanan güncellemelerden farklı olarak Pazar günü yayınlanan iOS 11.2, kullanıcılarına iMessage üzerinden para transferi gibi bazı özellikler sundu. Aynı zamanda iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X’e hızlı kablosuz şarj desteği de geldi. Bunların yanı sıra birçok iyileştirme ve hata onarımları da güncelleme ile birlikte sunuldu.

Bütün bu özelliklerin dışında bazı kullanıcılardan şikayet gelmeye başladı. iPhone X’in en dikkat çeken özelliklerinden biri olan Face ID’de devre dışı kalma gibi sorunlar meydana geldi. Birçok forumda ve sosyal medya platformunda bu durumla alakalı şikayetler yer almaya başladı. Güncellemeyi indiren çoğu kullanıcı Face ID özelliğini etkinleştiremediklerini açıkladı.

Tüm bu şikayetlere rağmen Apple konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı. Bu nedenle kullanıcılar kendi sorunlarını kendileri çözdüler. Sorunu yaşayan kullanıcılar tarih ayarlarını otomatik yapıp telefonlarını yeniden başlattıklarında problem ortadan kalkmış oluyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.