iOS 11 Beta 4 Güncellemesi Yayınlandı!

ios-11-beta-4.png

Test aşaması devam eden iOS 11’den yeni bir beta güncellemesi daha geldi. Geliştiriciler için kullanıma sunulan iOS 11 Beta 4 ile birlikte bazı yenilikler de gelmiş oldu.

WWDC17’de duyurusu yapıldıktan sonra iOS 11’in art arda beta güncellemeleri yayınlanmaya başladı. İki hafta arayla yeni bir beta sürümünü yayınlayan Apple, bugün de iOS 11 Beta 4’ü kullanıma sundu.

Eylül’de ortaya çıkacak olan iOS 11, birçok yeni özelliği de beraberinde getirecek. Uzun süredir beklenen fotoğraf formatı yeniliği, depolama bölümünde tasarrufu sağlayan yenilikler ve daha birçok özellik de iOS kullanıcıları için yayınlanmış olacak.

Beta 3 ile birlikte bildirim bölümünde tek bir kaydırma işlemi ile bütün bildirimlerin görünmesi sağlanmıştı. Ayrıca Wi-Fi sembolüne tıklandığında kullanılan bağlantı kesilirken Wi-Fi komple kapanmamış olacak.

iPad’de kullanılan uygulamaları kapatırken yukarı doğru kaydırma hareketi yeniden aktifleştirildi. Yayınlanan ilk beta güncellemelerinde kapatma işlemi için uygulamaya basılı tutup kapatma simgesine basılıyordu.

iOS 11 Beta 4 güncellemesinin getirdiği bazı yeni özellikler şöyle:

  • Kişiler ve notların simgeleri değişti
  • Fotoğraf düzenleme bölümü yenilendi
  • Fotoğrafların anılar bölümünde ayrıntılar yenilendi
  • Bildirimlere tıklandığında Touch ID ile uygulamalar açılabilecek
  • Bildirimleri açarken hızlı bir şekilde sağa kaydırıp, silme işlemi içinse sola kaydırma hareketi

Geliştirici hesabı bulunan herkes iOS 11 Beta 4 güncellemesini yükleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git