iOS 11 Hakkında Bütün Bilinmeyenler!

ios-11.png

Merakla beklenen iOS 11, nihayet ortaya çıktı. Apple’ın işletim sisteminde en son sürümü olan iOS 11, WWDC17 etkinliğinde tanıtıldı. Güncelleme ile gelecek olan bütün detayları yazımızın devamından öğrenebilirsiniz..

iOS 11 ne zaman çıkıyor ve yenilikleri neler?

Bir süredir duyurulacağı konuşulan yeni işletim sistemi, resmi olarak duyuruldu. Birkaç haftadır dedikoduları yapılan haberin hangi kısımları doğru öğrenmek istiyor musunuz?

Son çıkan Apple cihazlarını yakından ilgilendiren iOS11’in Eylül ayında yayınlanması bekleniyor. Bu süreçte beta güncellemeleri kendisini gösterecek.

iMessage’ye gelen yenilikler

Uygulama yenilenerek daha kullanışlı oldu. Yeni çıkartmalar ve kısayollar sayesinde kullanımı kolaylaştı. Aynı zamanda uygulamadaki mesajlar iCloud’a yedeklenecek. Bunların yanı sıra Apple kullanıcıları ile mesajlaşma sırasında Apple Pay sayesinde para transferi yapılabilecek.

Siri de yenilendi..

Siri, tamamen yenilenerek asistanın yetenekleri arttırılmış oldu. Ayrıca sesinde de değişikliğe gidildi. Çeviri özelliğinin de ekleneceği Siri’de birçok dil seçeneği bulunacak. Bu özellik beta sürümlerinde test edilecek. Apple New’s üzerinde gezinirken en önemli haberleri önermeye başlayacak olan Siri, yeni haliyle daha fazla kullanılacağa benziyor.

Kontrol merkezi değişti

Burada da dikkat çeken yenilikler görülüyor. Tek bir sayfaya taşınan kontrol merkezi, oldukça kullanışlı hale getirildi. Böylece işler daha çabuk yürütülecek.

Detaylı Apple Haritalar!

Daha kapsamlı olarak yol tarif edecek olan Apple Haritalar, büyük şehirlerdeki AVM’lerin ve hava limanların bütün planlarını detaylı bir şekilde gösterecek. Ayrıca trafikte yaşanan problemleri en aza indirmek için şerit takip özelliği de eklenecek ve hız sınırlarını size gösterecek.

Sürüş sırasında rahatsız etme özelliği

Bu özelik sayesinde dikkat dağıtan bütün detaylar yok olacak. Böylece trafikte olduğunuz anda mesaj geldiğinde otomatik şekilde cevaplanacak ve gelen aramalar da basitçe meşgule verilecek.

AirPlay 2 ile beraber HomeKit desteği

Birçok kullanıcı kolayca çalma listesi hazırlayabilecek. Sonraki paylaşılan özelliğinin de ekleneceği AirPlay2 ile birlikte HomeKit desteği de sunulacak.

Potre Modu yenilendi

Görüntü kalitesi geliştirilerek geliştiricilere derinlik API’sı kullanılabilir olacak. Ayrıca fotoğraf kütüphanesi de yenilenerek daha kullanışlı olacak. Çekilen fotoğrafı mekana göre ayırarak aradığınızı kolayca bulabilmeniz sağlanacak.

Apple Files

Files adındaki uygulama, ilk olarak Amerika’da görüldü. Daha sonra App Store’dan hızlıca kaldırılmıştı. iOS 11 ile gelecek olan bu uygulama, iCloud Drive ve 3. Parti cloud uygulamalarında verilerinize kolayca erişim sağlayacak. Özetle herkesin daha resmi dosya yöneticisi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git