• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

iOS 11 Yayınlandı!

Merakla beklenen iOS 11 güncellemesi nihayet yayınlandı. Yayınlanmasıyla birçok yeniliği de beraberinde getirdi. İşte iOS 11 ile gelen yepyeni özellikler…

iMessage Yenilendi

Uygulama yenilenerek daha rahat bir kullanım sunuyor. Ayrıca  yeni çıkartmalar ve kısayollar sunarken, bütün mesajları bulut ile saklama imkanı tanıyor.

Yepyeni Siri

Tamamen yenilenen Siri, ilk olarak farklı sesiyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda daha da akıllanarak çeviri yapabilecek. Farklı birçok dilde çeviri sağlarken, bu özelliğini öncelikle beta şeklinde yayınlayacak.

Kontrol Merkezi

Tek bir sayfada toplanan kontrol merkezi, kişilerin bütün işlerini daha çabuk yapmasına izin verecek.

Detaylı Apple Haritalar

Uygulama kişilere kat planları gibi daha başarılı ve detaylı şekilde adres tarif edecek. Ayrıca trafikte olduğunuz anda şerit takip özelliği size yardımcı olacak. Bunların dışında bölgenin hız sınırlarını gösterecek. Sürüş sırasında rahatsız etme özelliği sayesinde ise araba kullanırken dikkat bozan hiçbir bildirim gelmeyecek.

HomeKit Desteği

AirPlay 2 ile birlikte kullanıma sunulan HomeKit ile birçok kullanıcının çalma listesi hazırlayabileceği “sonraki paylaşılan” özelliği eklendi.

Portre Modu Yenilendi

Bu özellik yenilenerek derinlik API’sına geliştiriciler tarafından erişim sağlandı. Ayrıca fotoğraflar albümü de daha kullanışlı hale getirildi.

Apple Files

Dosyalar adındaki bu uygulama, iCloud Drive’da bulunan 3. Parti Cloud uygulamalarındaki verilere kolayca erişim sağlıyor. Yani bu uygulama için resmi bir dosya yöneticisi de denilebilir.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

521 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.