iOS 12.4.1 Güncellemesi Yayınlandı!

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 11 serisinin ardından iOS 13 güncellemesini kullanıcılara sunacak olan Apple, bu süreç içinde şimdilik iOS 12.4.1 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Ara güncellemeden yaklaşık 1 ay sonra yayınlanan iOS 12.4.1 güncellemesi, kullanıcılarına büyük bir yenilik sunmuyor. Apple, bütün yeni özelliklerini çok yakında tanıtımını yapacağı iOS 13 güncellemesi için bekletiyor gibi gözüküyor. Bu yeni sürümle beraber tüm güvenlik sorunlarını da ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Yeni güncelleme iOS 12.4.1’in boyutu 102 MB. Sürümün belirtilen notlarına baktığımızda ciddi boyutta güvenlik kısmına yöneldiği görülüyor. Hem iOS 12.3 hem de 12.4 güncellemelerinin Jailbreak yapılmasını engelleyemeyen Apple, iOS 12.4. güncellemesinde bu sorunu çözüyor. iOS kullanıcıları yeni sürümü telefonlarından Aylarlar – Genel – Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek yükleyebilir. Aynı zamanda iPhone ya da iPad’i bilgisayara bağlayarak iTunes sayesinde de güncellemeyi indirebilirsiniz.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

595 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.