iOS 12 Beta 7 Yayınlandı!

WWDC 2018’de duyurulan iOS 12’nin test aşamasında olduğunu biliyoruz. Bu süre içerisinde Apple, güncellemenin beta sürümlerini yayınlamaya devam ediyor. Yaklaşık bir hafta önce yayınlanan iOS 12 beta 6’nın ardından bugün de 7. Beta sürümü kullanıcılara sunuldu.

3. beta ile birlikte haritalandırmayla ilgili yenilikler yayınlanırken, 5. Beta ise pil sağlığını beta aşamasından çıkarmıştı. Son olarak yayınlanan iOS 12 beta 7 ile beraber kullanıcıların pek de hoşuna gitmeyecek bir durum yaşandı.

Hem iPhone hem de iPad için yayınlanan son güncellemenin boyutu ortalama 560 MB büyüklüğünde. Göze çarpan ilginç bir yenilik sunulmazken Grup FaceTime özelliğinin kaldırılması dikkat çekti. Grup FaceTime ile 32 kişi hep birlikte sohbet etme imkanı yakalıyordu. Bu özellik şuanda kaldırılsa da daha sonraki güncellemelerde yeniden kullanıma sunulacağı açıklandı.

Yayınlanan yeni beta güncellemesini indirebilmek için bildiğiniz gibi UDID kaydı olan bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Geliştirici hesabı bulunan ve bu profile sahip olan herkes yeni sürümü yükleyebilir.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

540 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.