iOS 12 Beta 8 Yayınlandı!

iOS 12’nin tam sürümü için çalışmalar devam ederken bir yandan da beta güncellemeleri hız kesmeden kullanıcılara sunuluyor. Güncellemenin tam versiyonunun Eylül’de yayınlanması bekleniyor. Final sürümünden önce bugün itibariyle iOS 12 Beta 8 yayınlandı. iOS 12 Beta 7 güncellemesi, üç gün önce yayınlanmış ve hemen ardından kaldırılmıştı. Çok geçmeden bu güncellemenin ortaya çıkması kullanıcıları biraz şaşırttı.

iOS 12 Beta 7 güncellemesinin hızlıca kaldırılmasında performans hatasının büyük rol oynadığı belirtilmişti. Geliştiricilerin büyük çoğunluğu uygulamanın sembolüne tıkladıklarında açılma esnasında uzun süre beklediklerini raporladı. Diğer bir çoğunluk ise 5 – 10 dakika cihazı kullandıklarında bu sorunun çözüldüğünü belirtti. Ancak bu oldukça önemli bir sorun olduğu için beta sürüm hemen kaldırıldı.

Yeni yayınlanan 8. Beta sürüm, bir önceki sürümde yaşanan sorunların çözülmüş hali olarak geliştiricilere sunuldu. Kaldırılan Grup FaceTime özelliği, bu güncellemeyle de geri gelmemiş durumda. Bu özelliğin yeniden geleceği söylenmişti ancak beta sürümlerinde bu pek gerçekleşmeyecek gibi duruyor.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

540 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.