iOS 13.1 Güncellemesi Yayınlandı!

Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 13 güncellemesinin ardından iOS 13.1’in de 24 Eylül’de kullanıma sunulacağı duyurulmuştu. Bir gün bile gecikmeden iOS 13.1 sürümü Apple kullanıcıları için yayınlandı. Bir önceki güncellemede yaşanan hatalar ve güvenlik problemleri bu sürümde ortadan kaldırılacak. Aynı zamanda bazı yeni özellikleri de beraberinde getiren iOS 13.1 güncellemesi, özellikle iPhone 11 kullanan kişileri merkezine alıyor.

Apple U1 dediğimiz ultra geniş bant gibi bir yeniliği getiren yongaya yer veren iPhone 11, bu sayede AirDrop’da telefonların daha hızlı bulunmasını sağlıyor. Apple kullanıcılarının birden fazla olduğu bir alanda, AirDrop ile veri gönderirken U1 yongası öteki cihazları arıyor. Kullandığınız telefona en yakın olan listede en üste yer alıyor.

Yayınlanan güncelleme ile birlikte Apple haritalar için ETA yeniliği de geldi. Haritalarda bir yere varış süresini canlı şekilde başka bir kişiyle paylaşabiliyorsunuz. Bunun dışında kısayollar uygulamasında otomasyon sekmesi yeniliği göze çarpıyor. Ev uygulaması için farklı ışık çeşitlerinin yanı sıra bazı animasyonlar için simgeler geldi. Ayarlar kısmında bazı bölümlerde de değişiklikler öne çıkarken, iOS 13.1’in iOS 13’e göre performansının yüksek olacağı düşünülüyor. iOS 13.1 güncellemesini alacak olan cihazlar şöyle;

iPhone  XS, XS Max, XR, XiPhone  8iPhone  8 PlusiPhone  7iPhone  7 PlusiPhone  6SiPhone  6S PlusiPhone  SEiPod touch (7. jenerasyon)

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

615 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.