iOS 13.2 Beta 4 Güncellemesi Yayınlandı!

ios-13.2-beta-4-guncelleme.jpg

Yaklaşık bir ay önce yayınlanan iOS 13.1 güncellemesi, iOS 13’de yaşanan sorunları çözmeyi hedeflemişti. Bu güncellemenin ardından 3 yeni güncelleme daha sunuldu ve iOS 13.2 sürümü için test süreci devam etti. iOS 13.2’nin yayınlanma tarihi şimdilik bilinmezken son olarak iOS 13.2 Beta 4 güncellemesini geliştiriciler için yayınladı. Yayınlanan bu güncelleme hata onarmaları ve performansta iyileştirmeler gibi özellikler sunuyor. Yani özetle yeni sürümde göze çarpan detaylı bir yenilik olmadığı söylenebilir.

Her zaman olduğu gibi bu beta güncellemesine ulaşabilmek için cihazınızın UDID kaydının olması şart. Ya da bir diğer alternatif olarak internetten kolaylıkla erişebileceğiniz geliştirici profillerini yüklemeyi tercih edebilirsiniz. Ortalama 3 ay önce ortaya çıkan 60’tan fazla emoji de iOS 13.2 güncellemesiyle beraber kullanıma sunulmuş olacak. Ayrıca yüz emojileri gibi değişik renk seçenekleri bulunan tek emojiler de seçmeye yarayan emoji seçicisi geliştirildi.

Ana ekranda rastgele bir uygulamanın üzerine gelip basılı tuttuğunuzda anında silme işlemini yapabiliyorsunuz. Yeniden düzenle seçeneği hala dururken ana ekranı düzenle şeklinde ismi değiştirildi. Yayınlanacak olan iOS 13.2 ile öne çıkacak olan bir özellik de Siri ve dikte geçmişini silme seçeneğinin gelmesi oluyor. Bu, uzun zamandır kullanıcılar tarafından beklenen özelliklerden biriydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git