iOS 13 Beta 3 Yayınlandı!

WWDC 2019 etkinliğinde duyurusu yapılan iOS 13 güncellemesi, tanıtımının hemen ardından geliştiriciler için yayınlanmıştı. 3 hafta gibi bir süreden sonra Beta 2 sürümünü kullanıma sunan Apple, şimdi de iOS 13 Beta 3 sürümünü yayınladı. Yaklaşık 3 ay sonra, yeni iPhone’ların ortaya çıkmasının ardından final sürümü yayınlanacak olan iOS 13, hızlı Face ID ve karanlık mod gibi özelliklerin yanı sıra birçok yeniliği de kullanıcılarına sunacak.

Güncellemenin boyutu yaklaşık 700 MB. Güncelleme ile birlikte Home uygulamasındaki animayonlar değişti.  Aynı zamanda ekran kaydı için farklı bir açılır ekran hazırlandı. Apple Arcade desteğinin özeliklerini ortaya çıkaran Beta 3, en çok beklenen özelliklerden karanlık modu kullanıma sunuyor. Mac modeller için önceden yayınlanan bu özellik, iPhone, iPad ve iPod Touch içni yayınlandı. Apple ve iOS ile beraber sunulan bütün uygulamalar bu özelliği destekleyecek.

Fotoğraflar, Takvim ve Ayarlar gibi bütün uygulamalar, bu arayüzü destekleyecek. Yani karanlık mod aktifken müzik uygulamasını açtığınızda şarkının sözleri beyaz olarak görünecek. Son olarak Face ID hızlandırılırken, bu sayede uygulamaların boyutlarında yarı yarıya tasarruf olduğu gözlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git