iOS 7.1.2 Güncellemesi Sorunları!

iPhone, iPad ve iPod için yayınlanan iOS 7.1.2 güncellemesi ile birlikte birçok sorun ortaya çıktı. Kullanıcılar bu sorunlardan şikayet etmeye başladılar.

Güncellemeyi yükleyen kişilerin cihazlarında aynı anda birçok uygulamanın çalışmasından dolayı aşırı ısınma meydana geldi. Yapılan aramalarda sesin diğer tarafa gitmediği, Wi-Fi ayarlarının durup dururken açılması ya da kapanması ve kilit erkanında cihazın donması şikayet edilen sorunlardan bazıları.

iOS 7.1.2 güncellemesi ile yaşanan sorunlar şöyle:

  • Telefonda konuşma yaptığınız kişiye ses iletilmiyor
  • Güncellemeyi yükledikten sonra Wi-Fi çalışmıyor
  • Telefon aşırı ısınıyor
  • Güncelleme ile birlikte telefon çökmesi
  • Ekranda yalnızca iOS 6 yazması

iPhone 4S kullanıcılarından biri, güncellemeden sonra aramalarda sesinin karşı tarafa gitmemesinden şikayetçi oldu. Özellikle aşırı ısınma olması telefonun patlama riskini artırdığı için kullanıcıları korkuttu. Eski sürüme geçilmesine izin vermeyen Apple, kullanıcıları bu güncellemeyi kullanamaya mecbur bırakıyor.

Kendiliğinden Wi-Fi’nin açılması ya da çalışmaması da gelen şikayetler arasında. Özellikle hiçbir problem yokken bu güncelleme ile sıkıntı yaşanması kullanıcıları çileden çıkarttı. Bazı kullanıcılar ise telefonun şarj etmemesinden ve bilgisayara bağlanamamaktan şikayetçi. Kişilerin çoğu cihazlarını garantiye vererek sorunu çözmeye çalıştı ama bundan da sonuç alamayanlar oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git