iOS 7 Tanıtıldı! İşte Gelen Yenilikler!

ios-7-2.png

Hakkında çok düşündük, nasıl olacağını çok tartıştık ve sonunda Apple iPhone ve iPad’lerin yeni işletim sistemi sistemi olan iOS 7’yi tanıttı.

Steve Jobs’un ölümünün ardından iOS geliştirme ekibinin başına gelen Jony Ive iOS’u bir hayli değiştirmiş gibi görünüyor. Şimdi yeni işletim sisteminin getirdiği yenilikleri ve kolaylıkları görelim.

iOS 7 ile gelen başlıca yenilikler şu şekilde;

Kontrol Paneli

Artık iOS cihazlarımızda kilit ekranında ekranı yukarıdan çekerek ulaşabildiğimiz bir kontrol paneli olacak, bu kontrol panelinden parlaklık, ses, Wi-Fi, uçak modu, bluetooth gibi ayarlara ulaşabiliyoruz.

Ayrıca bu panelde led flaşı açma, kamera ve müziklere hızlı erişim gibi özellikler olacak.

Safari

Safari’yi artık fullscreen olarak kullanabiliyoruz ve sekme sınırlaması kaldırılmış durumda. Bunun yanında sekmeleri sağa sola kaydırarak geçip kolayca kullanabiliyoruz.

Kamera ve Fotoğraflar

Kamera artık bizlere hızlıca HDR veya panorama modunda fotoğraf çekme şansı veriyor ve artık bu modlara ulaşmak için ayarlara girmemiz gerekmiyor.Ayrıca fotoğraflarda tarihe veya yerlere göre arama yapabiliyorsunuz.

Siri

Siri’nin artık yeni bir sesi var! Eskisine oldukça benziyor ve bir yandan da garip aslında. Ayrıca artık Siri’nin sesini kadın veya erkek olarak seçebiliyoruz. Siri’nin yapabildiği işler de genişledi tabi, artık Siri sayesinde bluetooth’u açıp kapamayı ya da ekran parlaklığını ayarlayabiliyoruz.

iTunes Radio

Apple sonunda en çok beklenen özelliklerden biri olan iTunes Radio’yu yayınladı. iTunes Radio ile dinlediğiniz şarkıları doğrudan iTunes üzerinden satın almanız da mümkün olacak.

Aktivasyon Kilidi

Bu özellik ise iPhone’u çalınan kullanıcılar için. Eğer bir hırsız telefonunuzu çalıp iPhone’umu Bul özelliğini kapatmaya çalışırsa artık telefonu iCloud şifrenizi girmeden kullanamayacak, ayrıca kullanıcılar uzaktan mesaj ve arama almayı engelleyebilecek.

ios 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git