iOS 7’de Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

batterylife.jpg

Akıllı telefonların pil ömürlerinin kısa olması, her zaman şikâyet edilen bir konu olmuştur. iPhone’ların şarjları da yine kısa sürede sonlandığından, konuyla ilgili olarak çeşitli tavsiyelerin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Arka plan uygulamalarının kapatılması

Telefonunuzun arka planında çalışmakta olan uygulamaların pilinizin çok çabuk bir şekilde tükenmesine neden olduğu ortadadır. iOS 7’de tek tek arka plan uygulamaların kapatılması yerine, hepsinin birlikte kapatılması olanaklıdır. Arka plan uygulamalarının kapatılması, ciddi manada güç tasarrufu demek olduğunu unutmayın.

Airdrop/Bluetooth’u kullanacağınız zaman açın

Airdrop kullanımının müthiş olduğu söylenebilir fakat kullanılmadığı durumlarda kapalı olması şarttır. Çok hızlı bir şekilde bataryanızın tükenmesine neden olan Airdrop, ciddi bir sorun haline gelebilir.

Siri’deki Raise To Speak özelliğine dikkat

Pil ömründen tasarruf konusunda Siri ile ilgili değişlikler önemlidir. Bunun için ise Ayarlar-Genel-Siri-Raise To Speak seçeneği ile otomatik bir şekilde güncelleme almasının önüne geçecek ve çok daha az pil ömrü anlamına gelecektir.

Parallax’ın kapatılması

Her ne kadar eğlenceli de olsa, ihtiyaç duyulmadığı durumlarda kapatılması, şarj konusunda oldukça faydalı olacaktır. Bunun için ayarlar bölümünden genel seçilerek, erişebilirlik ile hareketi azalt bölümünden kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Wi-Fi ile aramalara dikkat

Çevrenizde güvenli bir şekilde bağlanabileceğiniz bir ağ bulunmuyorsa, sürekli olarak arama yapmak gereksizdir. Telefonunuzda ”Otomatik olarak ağları bul” kısmını yalnızca güvenilir ağlara ulaşmak istediğinizde aktif edin. Bunun için ayarlar bölümünden gerekli değişliği yapmak mümkün.

Otomatik aydınlatmanın zararı

Aydınlatma da akıllı telefonlarda pil ömrünü azaltan faktörler arasında sayılmaktadır. Bu açıdan ayarlardan gerekli düzenlemelerin yapılması yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git