• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

iOS 8.1 20 Ekim’de Geliyor!

iOS 8 yayınlandığı günden beri konuşulmaya devam ediyor. iOS 8’den hemen sonra iOS 8.0.1 ve iOS 8.0.2 sürümleri yayınlanmıştı. Şimdi ise iOS 8.1’in 20 Ekim’de yayınlanacağı duyuruldu.

Peki iOS 8.1 Neleri Beraberinde Getirecek?

iOS 8’in en iyi sürümü olacak olan iOS 8.1, batarya, wi-fi ve bluetooth gibi konularda yenilikler içeriyor. iOS 8 ile birlikte gelen sağlık uygulamasının HealthKit kullanıcılarının 3. Parti yazılımlar ile olan durumu düzelecek. Özellikle iOS8 yayınlandıktan sonra 2G ve 3G arasında tercih yapılmaması, kullanıcıların hiç hoşuna gitmemişti. Gelecek olan bu yeni sürümde bu durumda ortadan kalkacak.

Ayrıca tüm bu yeniliklerin dışında iOS 8.1 ile beraber Apple Pay ile ilgili haberlerde dün yapılan etkilikte duyuruldu. Bilindiği üzere NFC teknolojisi iPhone 6 ve 6 Plus modellerde bulunan bir özellik. Bu teknoloji, kişilere temassız ödeme özelliğini getirecek. Apple Pay’de olan bu yenilikte iOS 8.1 ile beraber 20 Ekim’de Apple kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.