• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

iOS 8.2 Beta Sürümü Yayınlandı! Yenilikler Neler?

Apple’ın yeni güncellemesi olan iOS 8.1.1, 2 gün önce kullanıcılara sunuldu. Dün de iOS 8.2 beta sürümü yayınlayan Apple, hangi özelliklerin olacağı ile ilgili de ipuçları vermiş oldu.

iOS 8.1.1’in daha yeni yayınlanmasına rağmen yeni bir beta versiyonun bu kadar kısa bir sürede yayınlanması dikkat çekti. Bunun arkasında iOS 8.1.1’in yayınlanmasının hemen ardından kullanıcıların yaşadığı sorunlar ve ortaya çıkan şikayetler olduğu gözleniyor.

iOS 8.2 ile birlikte Apple Watch’u da yakından ilgilendiren özellikler bulunuyor. 12D436 numaralı beta güncellemesi, Apple Watch’ın geliştirilmesini sağlamak için WatcKit SDK’yı da getiriyor. iOS 8.2 güncellemesi yayınlandıktan sonra Apple Watch da piyasadaki yerini almış olacak.

2015 senesinde satışı gerçekleşecek olan Apple Watch’un çıkış tarihi ise dün yayınlanan iOS 8.2 beta ile birlikte duyurulmuş oldu. Apple, böylece geliştiricilere uygulamalarını Apple Wathc’a uygun hale getirmeleri için süre vermiş oldu. Apple’ın önceden port çalışmalarına girişen American Airlines, ESPN  ve Instagram’ın Apple Watch’u kullanmaları için birkaç tüyo vererek çalışmaları daha hızlı hale getirmesi bekleniyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.