• 1535 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

iOS 8.3 Beta Yayınlandı!

iOS 8.2’nin tüm beta testleri henüz bitmemişken iOS 8.3’ün ilk beta güncellemesi yayınlandı. Geçen hafta yayınlanan iOS 8.1.3 güncellemesi de iOS 8.2 güncellemesinin beta testleri sürerken yayınlanmıştı.

Apple, iOS 8.1 güncellemesini kullanıcıları ile paylaştıktan sonra Apple Pay özelliğini de beraberinde getirmişti. Yeni yayınlanan iOS 8.3 güncellemesi ile de CarPlay özelliğini cihazlara getiriyor. 2013 WWDC etkinliğinde iOS in the Car ismiyle duyurulan, 2014 yılında ise CarPlay olarak tanıtılan özelliği destekleyen arabalar, lightning kablosu ile iPhone arasında rahat bir kullanım sağlıyor. iOS 8.3’ün gelmesiyle bu özellikten kablosuz olarak yararlanılacak.

CarPlay özelliğinin dışında bir de yeni emoji seçme ekranı ve iCloud Fotoğraf Arşivi’nin tam versiyonuna geçiş yapması iOS kullanıcılarını sevindirdi. Sabit olan emojiler çoğalırken yeni emoji sekmesiyle sabit emojilere ulaşmak daha kolay olacak.

Yayınlanan iOS 8.3 Beta güncellemesinden sonra iOS 8.3’ün 2015 yılı içinde yayınlanması bekleniyor. iOS 9’un ise WWDC etkinliğinde tanıtılması tahmin ediliyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

528 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.