iOS 8.3 Beta Yayınlandı!

ios-8.3-beta.jpg

iOS 8.2’nin tüm beta testleri henüz bitmemişken iOS 8.3’ün ilk beta güncellemesi yayınlandı. Geçen hafta yayınlanan iOS 8.1.3 güncellemesi de iOS 8.2 güncellemesinin beta testleri sürerken yayınlanmıştı.

Apple, iOS 8.1 güncellemesini kullanıcıları ile paylaştıktan sonra Apple Pay özelliğini de beraberinde getirmişti. Yeni yayınlanan iOS 8.3 güncellemesi ile de CarPlay özelliğini cihazlara getiriyor. 2013 WWDC etkinliğinde iOS in the Car ismiyle duyurulan, 2014 yılında ise CarPlay olarak tanıtılan özelliği destekleyen arabalar, lightning kablosu ile iPhone arasında rahat bir kullanım sağlıyor. iOS 8.3’ün gelmesiyle bu özellikten kablosuz olarak yararlanılacak.

CarPlay özelliğinin dışında bir de yeni emoji seçme ekranı ve iCloud Fotoğraf Arşivi’nin tam versiyonuna geçiş yapması iOS kullanıcılarını sevindirdi. Sabit olan emojiler çoğalırken yeni emoji sekmesiyle sabit emojilere ulaşmak daha kolay olacak.

Yayınlanan iOS 8.3 Beta güncellemesinden sonra iOS 8.3’ün 2015 yılı içinde yayınlanması bekleniyor. iOS 9’un ise WWDC etkinliğinde tanıtılması tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git