iOS 8 Bekleneni Vermedi

17 Eylül’de kullanıcıların indirimine sunulan iOS 8, bir çok kullanıcıda acaba geçmeye gerek var mı?, sorunlar yaşar mıyız gibi düşünceler olmuştu. Nitekim açıklanan istatistiklere de baktığımız da bir çok Apple kullanıcısının aynı düşüncelere sahip olduğu anlaşıldı.

iOS 8, indirenlerin yüzde 29‘u sadece ilk haftada yeni işletim sistemini beğenmiş. Daha sonraki Apple’ın açıklaması sonrası 5 Ekim de yapılan yeni istatistik ile birlikte de bu oran yüzde 47′ye çıkmış bulunmakta. Yani yarıdan fazla kullanıcı hala eski sürümleri kullanmaktalar. iOS 8’e geçmek için yada daha doğrusu kararlı sürüm geldiğinde geçmeyi planlıyorlar diyebiliriz.

ios8-flow-chart

Apple’ın iOS 8 sürümünün Geliştirici modunda ki iOS 8 GM versiyonu olması, daha sonradan gelen iOS 8.0.1 güncellemesinde ki sorunlardan sonra kullanıcıların güncellemelere artık korkarak baktığını zaten yazmıştık. Apple’ın verdiği istatistikler de bunu göstermekte. Apple bazı sorunları iOS 8.0.2  de düzeltmiş olsa da kullanıcılar yeni sürüme geçmekte hala kararsızlar.

Apple’la olan güven azalıyor mu merak ediyoruz ama prestij konusunda bir şeyler kaybettiğini söylemek mümkün diyebiliriz. Fakat Apple Fan Boyu olarak söyleyebilirim ki Apple bu durumların da üstesinden gelecektir, çünkü bu yüzden Apple. Düzeltecek ve yine eskiden olduğu gibi adından söz ettirecektir.

Görüntülemeler
81
Konu Etiketleri:
Konu Kategorileri:
iOS

Tüm Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.