• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

iOS 8 Bluetooth Sorunu Can Sıkıyor

2 hafta önce yayınlanan iOS 8 güncellemesi, problemleri de beraberinde getirmeye devam ediyor. Güncelleme ilk yayınlandığı zamanlarda wi-fi bağlantısı sorunları ortaya çıkmıştı. Şimdi de Bluetooth sorunu ile gündeme gelen güncelleme, kullanıcıları sıkıntıya sokuyor.

iOS 8 ve iOS 8.0.2 sürümlerini kullanan birçok kullanıcı, özellikle arabalarında birçok sorunla kaldıklarını açıkladı. Arama geldiği anlarda müzik duruyor ve arama yapma özeliklerinin iyi bir şekilde çalışmadığını belirtiyorlar.

Bu sorunların çoğu arabalarda kullanıldığı zaman yaşanıldığı gözlense de bir kısım da Bluetooth aksesuarı, hoparlör ve kulaklıkta da bu sorunların yaşandığını söylüyor. Akıllı saatler ile iOS 8 ile çalışan cihazları kullanan kullanıcılar aynı problemler ile karşılaşıyor.

Bu problemleri yaşayan kullanıcılar bütün ayarlarını sıfırlayarak çözüme ulaşsalar da iCloud Drive belgelerinin bu sıfırlama yüzünden silinebileceğini de belirtmiş olalım.

Bir de iOS 8 Beta 1’i kullanan kişiler problemlerin ortadan kalktığını söylüyor. Ama iOS 8.0.2 sürümü bile kararlı görünmezken, başka bir beta versiyona geçmek önerilmiyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 1 yorum var
Ahmet 04 Ekim 2014 / 20:29

Zaten o kadar fazla bluetooth kullanmadığımız için bence bir sorun olmaz