iOS 8 Bluetooth Sorunu Can Sıkıyor

2 hafta önce yayınlanan iOS 8 güncellemesi, problemleri de beraberinde getirmeye devam ediyor. Güncelleme ilk yayınlandığı zamanlarda wi-fi bağlantısı sorunları ortaya çıkmıştı. Şimdi de Bluetooth sorunu ile gündeme gelen güncelleme, kullanıcıları sıkıntıya sokuyor.

iOS 8 ve iOS 8.0.2 sürümlerini kullanan birçok kullanıcı, özellikle arabalarında birçok sorunla kaldıklarını açıkladı. Arama geldiği anlarda müzik duruyor ve arama yapma özeliklerinin iyi bir şekilde çalışmadığını belirtiyorlar.

Bu sorunların çoğu arabalarda kullanıldığı zaman yaşanıldığı gözlense de bir kısım da Bluetooth aksesuarı, hoparlör ve kulaklıkta da bu sorunların yaşandığını söylüyor. Akıllı saatler ile iOS 8 ile çalışan cihazları kullanan kullanıcılar aynı problemler ile karşılaşıyor.

Bu problemleri yaşayan kullanıcılar bütün ayarlarını sıfırlayarak çözüme ulaşsalar da iCloud Drive belgelerinin bu sıfırlama yüzünden silinebileceğini de belirtmiş olalım.

Bir de iOS 8 Beta 1’i kullanan kişiler problemlerin ortadan kalktığını söylüyor. Ama iOS 8.0.2 sürümü bile kararlı görünmezken, başka bir beta versiyona geçmek önerilmiyor.

One Reply to “iOS 8 Bluetooth Sorunu Can Sıkıyor”

  1. Ahmet dedi ki:

    Zaten o kadar fazla bluetooth kullanmadığımız için bence bir sorun olmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git