• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

iOS 8 İle Swarm’a Girmeden Check-in Yapın!

Foursquare devri kapandıktan sonra ortaya çıkan Swarm uygulaması, gün geçtikçe daha da benimsenmeye başlandı. Yer bildirmeye yarayan bu uygulama, iOS 8 ile birlikte daha da geliştiriliyor. iOS 8’in bildirim merkezinden faydalanan Swarm uygulaması, uygulamaya girmeden ve kilit modundayken dahi yer bildirmeye olanak sağlıyor.

Ekranın üzerinden aşağı doğru sürükleme işlemi yaptığınızda bir bildirim merkezi açılıyor. Orada Bugün’ün hemen altında Swarm’ın bileşeni yer alıyor. O bileşene girdiğinizde check-in yapacağınız mekanlar ve yakında bulunan arkadaşlarınızın yerleri gösteriliyor. Girdiğiniz o bileşenin hemen üstünde yer bildirme simgesi bulunuyor. Ona tıkladığınızda ise kolayca check-in yapabiliyorsunuz.

swarm

Otomatik güncellemeleriniz açıksa bu özellik bildirim merkezinize eklenmiştir. Eğer otomatik güncellemeleriniz kapalıysa App Store’a girerek Swarm’ı güncelleyebilir veya indirebilirsiniz. Android’in bu özellik kapsamında bir yenilik yapıp yapmayacağı hakkında ise şimdilik bir bilgi yok.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.