iOS 8 İle Swarm’a Girmeden Check-in Yapın!

Foursquare devri kapandıktan sonra ortaya çıkan Swarm uygulaması, gün geçtikçe daha da benimsenmeye başlandı. Yer bildirmeye yarayan bu uygulama, iOS 8 ile birlikte daha da geliştiriliyor. iOS 8’in bildirim merkezinden faydalanan Swarm uygulaması, uygulamaya girmeden ve kilit modundayken dahi yer bildirmeye olanak sağlıyor.

Ekranın üzerinden aşağı doğru sürükleme işlemi yaptığınızda bir bildirim merkezi açılıyor. Orada Bugün’ün hemen altında Swarm’ın bileşeni yer alıyor. O bileşene girdiğinizde check-in yapacağınız mekanlar ve yakında bulunan arkadaşlarınızın yerleri gösteriliyor. Girdiğiniz o bileşenin hemen üstünde yer bildirme simgesi bulunuyor. Ona tıkladığınızda ise kolayca check-in yapabiliyorsunuz.

swarm

Otomatik güncellemeleriniz açıksa bu özellik bildirim merkezinize eklenmiştir. Eğer otomatik güncellemeleriniz kapalıysa App Store’a girerek Swarm’ı güncelleyebilir veya indirebilirsiniz. Android’in bu özellik kapsamında bir yenilik yapıp yapmayacağı hakkında ise şimdilik bir bilgi yok.

Görüntülemeler
115
Konu Etiketleri:
Konu Kategorileri:
iOSiOS Uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.