iOS 8 Kamera Özelliklerinin Detayları Belli Oldu!

Bu ayın başlarında duyurusu yapılan Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 8’in, beraberinde getireceği özellikler de gün yüzüne çıkmıştı. Beta sürümü de test aşamasında olan iOS 8’in öne çıkan özelliklerinden biri de kameraya gelen yeniliklerin ayrıntıları oldu.

Çok yakında çıkacak olan iPhone 6’nın kamera özelliklerinin çok güçlü olması bekleniyor. Ama iOS 8 güncellemesi iOS 7 kullanıcılarını da ilgilendiriyor. Çünkü yeni güncellemenin kamerada büyük etkisi olacak. Kamera ayarlarının birçoğu kullanıcının kontrolü altında olacak. Yani kamera özellikleri kişiselleştirilebilecek.

ios 8 kamera

Bu özelliklerden biri, bundan böyle video çekimi sırasında time-lapse özelliği kullanılabilecek. Birçok Android işletim sistemli telefonlar bu özelliği kullanabiliyordu. Video çeken kişiler için bu özellik ilk tercihlerden biri olacak.

Fotoğraf düzenleme özellikleri iOS 8 sayesinde oldukça geliştirilmiş. Fotoğrafı kırpma, düzenleme benzeri genel özelliklerin dışında bundan sonra fotoğraf çekme sırasında iOS 7’de de var olan netleme yaptığınız alanı seçip, fotoğrafın ışık ayarlarını yapabileceksiniz. Tercihe göre daha koyu veya daha açık tonlarda fotoğrafı kaydedebileceksiniz.

Bir özellikte zamanlayıcı. Artık fotoğraf çekerken zamanlama yapabileceksiniz. Bu sayede fotoğraflarınızı 3 veya 10 saniye sonra çekebilmek için ayarlıyorsunuz. Zamanlayıcı, özellikle toplu fotoğraf çekimleri için kurtarıcı bir özellik olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git