• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

iOS 8 Kamera Özelliklerinin Detayları Belli Oldu!

Bu ayın başlarında duyurusu yapılan Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 8’in, beraberinde getireceği özellikler de gün yüzüne çıkmıştı. Beta sürümü de test aşamasında olan iOS 8’in öne çıkan özelliklerinden biri de kameraya gelen yeniliklerin ayrıntıları oldu.

Çok yakında çıkacak olan iPhone 6’nın kamera özelliklerinin çok güçlü olması bekleniyor. Ama iOS 8 güncellemesi iOS 7 kullanıcılarını da ilgilendiriyor. Çünkü yeni güncellemenin kamerada büyük etkisi olacak. Kamera ayarlarının birçoğu kullanıcının kontrolü altında olacak. Yani kamera özellikleri kişiselleştirilebilecek.

ios 8 kamera

Bu özelliklerden biri, bundan böyle video çekimi sırasında time-lapse özelliği kullanılabilecek. Birçok Android işletim sistemli telefonlar bu özelliği kullanabiliyordu. Video çeken kişiler için bu özellik ilk tercihlerden biri olacak.

Fotoğraf düzenleme özellikleri iOS 8 sayesinde oldukça geliştirilmiş. Fotoğrafı kırpma, düzenleme benzeri genel özelliklerin dışında bundan sonra fotoğraf çekme sırasında iOS 7’de de var olan netleme yaptığınız alanı seçip, fotoğrafın ışık ayarlarını yapabileceksiniz. Tercihe göre daha koyu veya daha açık tonlarda fotoğrafı kaydedebileceksiniz.

Bir özellikte zamanlayıcı. Artık fotoğraf çekerken zamanlama yapabileceksiniz. Bu sayede fotoğraflarınızı 3 veya 10 saniye sonra çekebilmek için ayarlıyorsunuz. Zamanlayıcı, özellikle toplu fotoğraf çekimleri için kurtarıcı bir özellik olacak.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.