iOS 8 Şarj Sorunu Çözümü

ios-81.jpg

Kullanıcıların çoğu iOS 8’i cihazlarına yükledikten sonra şarjın çok çabuk bitmesinden şikayet ediyor. Güncellenen işletim sisteminin yeni birçok özelliği olsa da pil ömrünün performansının düşmesi, en büyük sorunlardan biri oldu. Eğer siz de bu durumdan şikayetçiyseniz aşağıdaki ipuçları sayesinde biraz olsun rahatlayabilirsiniz.

Wi-Fi aramayı kapatmak

Evdeyken bir ağa bağlanıp inteneti kullanıyor olabilirsiniz. Ama dışarı çıktığınızda Wi-Fi aramayı kapatabilirsiniz. Çünkü boş yere çevreden ağ arayarak şarjınız bitebilir.

Şarjı en çok tüketen uygulamaları görün

iOS 8 ile gelen yeni özellik sayesinde uygulamaların şarjınızın ne kadarını harcadığını görebiliyorsunuz. Ayarlar / Genel / Kullanım / Pil Kullanım adımlarını takip ederek şarjı  tüketen uygulamaları görebilir ona göre seçim yapabilirsiniz.

Parallax’ı kapatmak

Parallax, oldukça ilginç bir efekt ama ekstra bir özellik olduğu için şarjı olduğundan çabuk tüketiyor. Ayarlar / Genel / Erişebilirlik / Hareketi Azalt adımlarını takip ederek bu özelliği kapatabilirsiniz.

Bluetooth’u kapatmak

Bluetooth, kullanılmadığı zamanlarda kapatılmalı. Çünkü kullanmayıp açık kaldığında telefona ek bir özellik sağlamıyor.

Konum özelliğini kapatmak

Ayarlar / Gizlilik / Konum adımlarını takip ederek gereksiz gördüğünüz uygulamalardaki konum bilgilerinizi kapatabilirsiniz.

Otomatik güncellemeyi kapatmak

Telefonunuzdaki uygulamaların otomatik güncellenmesini kapatabilirsiniz. Ayarlar / iTunes / App Store adımlarından otomatik indirmeler kısmının hemen altında Güncellemeleri devre dışı bırakarak şarjınızdan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Otomatik parlaklık

Bu özellik telefonun ekranını normalden daha çok aydınlatmaya yarıyor. Ama şarjı daha çabuk tüketiyor. Ayarlar / Ekran / Parlaklık adımlarından otomatik parlaklık seçeneğini kapatın.

Ve tabi ki 3G

En basit bir yöntem olan ve herkesin bildiği 3G’yi kapatmak, şarja en çok ihtiyaç olduğu anlarda en işe yarayan yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git