iOS 8’e Özel En İyi Klavyeler

iOS 8 yayınlandıktan sonra birçok yeni klavye uygulamaları da yayınlanmaya başladı. 3. Parti bu klavyeleri kullanabilmek çok kolay. Öncelikle istediğiniz bir klavyeyi indirin. Daha sonra Ayarlar / Genel / Klavye / Yeni Klavye Ekle adımlarını takip ederek klavyenizi etkinleştirin.

En beğenilen ve en iyi klavyelere bir göz atalım:

Minuum

Minuum’un en önemli özelliği oldukça küçük yer kaplaması. İsteğe göre büyük boyutta da kullanılabiliyor. Ama klavyenin şimdilik yalnızca İngilizce desteği bulunuyor.

Fleksy

Tahmin becerisi özellikleri olan klavyeler arasında en iyilerinden biri. Farklı renk ve tema seçenekleri de bulunan klavyenin boyutları da isteğe göre ayarlanabiliyor. Klavyenin fiyatı ise 1 Dolar.

Swype

Bu klavyede metin ve kelime tahmini gibi özellikler bulunuyor. Tema seçenekleri de bulunan klavyenin tek kötü özelliği emoji desteğinin bulunmaması.

TouchPal

Bu klavye uygulaması, çizerek yazı yazmaya da olanak tanıyor. Ayrıca yüzden fazla emojisi de bulunuyor. Klavyede yukarı kaydırma yaptığınızda sayılara, aşağıya doğru aynı işlemi yaptığınızda ise sembollere ulaşabiliyorsunuz. TouchPal uygulaması ayrıca ücretsizdir.

Stack

Ücretsiz olan bu uygulama diğer klavye uygulamalarından biraz daha farklı. QWERTY klavyesi olan bu uygulama, el yazınızı algılayıp onları dijital harfler haline getiriyor. Özellikle iPad üzerinden kalemle işlem yapan kişilerin daha çok tercih ettiği bir klavye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.