• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

iOS 8’e Özel Sanal Klavye: Minuum

Yakın bir zamanda piyasada olacak olan iOS 8 işletim sistemi, beraberinde birçok uygulama geliştirilmesi için yazılımcılara söz hakkı tanıdı. Böylelikle telefondaki belli başlı ana uygulamalara ekstra geliştirilmeler sunulmasına olanak tanınıyor.

Şimdiye kadar bazı iPhone kullanıcılarının şikayetçi olduğu konu iPhone klavyesinin harflerinin küçük olmasıydı. Minuum ile birlikte bu şikayetler ortadan kalkacak ve sorunlar çözülmüş olacak.

Minuum ile birlikte kişiler mesaj, e posta veya bir yazı yazdıklarında bundan böyle iPhone ekranındaki klavyenin boyutunu değiştirebilecekler. Klavyedeki harf ve tuşların büyüklüğü kişinin tercihine göre ayarlanabilecek.

Sanal klavye uygulaması Minuum, iOS 8 ile beraber piyasadaki yerini alacak. Uygulamanın şimdiden büyük bir kitle tarafından indirileceği ve kullanılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Minuum’un Apple’ın izni ile 3. Parti bir klavye sunması da diğer geliştiricilerin bu tarz uygulamalar üzerinde çalışmalarına neden olacak gibi duruyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.