iOS 8’i iPhone 4S’e Yüklemeli Miyiz?

Apple kullanıcılarının uzun süredir yayınlanmasını beklediği iOS 8 geldi ve iPhone 4S’ten başlayarak diğer bütün modellere yayınlandı. Ama bu güncellemenin eski telefonlar tarafından yüklenmemesi gerektiği ile ilgili haberler ortaya çıktı.

iOS 8 ile birlikte Touch ID, AirDrop ve metal grafik API’sı gibi özelliklerde geldi. Ama iPhone 4S’in bu özellikleri kullanabilme işlevi bulunmuyor. En önemli bilgi ise iPhone 4S’in sistem özellikleri iPhone 5S’in yarısı bile değilken, iPhone 6 ile karşılaştırılmıyor bile. Hal böyle olunca telefondaki uygulamalar, iPhone 4S’te diğer modellere göre daha yavaş performans sergiliyor. Bu performans diğer cihazlarda sağlananın yarısı olarak değerlendiriliyor.

Bir diğer problem ise iPhone 4S’in 3.5 inç ekrana sahip olması. iOS 8’in ekran görselleri büyük ekranlar için tasarlanmış olması daha çok yer kaplamaya neden oluyor. Eskiden 3.5 inç ekran çok iyi olarak nitelendiriliyor olsa da artık daha geniş ekranlar daha fazla göz önünde bulunuyor.

iOS 8’in iPhone 4S’e sağladığı yenilikler ise yeni klavyeler ve uyarı merkezi araçlarından öteye geçmiyor. Apple’ın iOS 8.1 güncellemesi ile iPhone 4S gibi eski modellerindeki sistem performansının hızını artırana kadar bu güncellemenin yüklenmemesi öneriliyor. Ama tabi yine de karar sizlerin…

Görüntülemeler
71
Konu Kategorileri:
iOS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.