iOS 9.0.1 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 9.0.1 güncellemesi bugün itibari ile kullanıcılara sunuldu. Yeni güncelleme ile beraber iOS 9’da yaşanan problemler giderildi.

Bir hafta önce yayınlanan iOS 9 güncellemesi, iPhone’un yanı sıra iPad ve iPod touch gibi cihazlarda sorun yaratmıştı. Bu sorunların ardından hataları giderecek olan iOS 9.0.1 güncellemesi çok geçmeden yayınlandı.

Yaşanan sorunlardan biri olan ‘güncelleme sonrası ayarlama yardımcısının tamamlanamaması’ gibi hatalar ortadan kalktı. Nadir de olsa alarmın çalmaması sorunu düzeltildi. İzlenen bir videonun çerçevesinin bozulması sorunu giderildi. Hücresel veriyi kaybettiren problem düzeltildi.

iOS 9.0.1 güncellemesini yüklemek için cihazınızdan Ayarlar / Genel / Yazılım Güncelleme adımlarını takip edin. Aynı zamana iTunes üzerinden de güncellemeyi yükleyebilirsiniz. Bunun için cihazınızı bilgisayarınıza bağladıktan sonra güncellemeleri denetle bölümüne girmeniz yetiyor.

Yeni iOS 9.0.1 güncellemesini alabilen cihazların listesi şöyle:

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 ve iPod touch 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git