iOS 9’da Problem mi var?

intro_1-ios-9-sorunlu-mu-ios-9-yorumlari-sdn-2015.jpg

Apple yeni işletim sistemini tüm dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde de kullanıma sunmuştu. iOS 9 yükleyen kullanıcılar bir süre sonra şikayet etmeye başladı. Buda akıllara iOS 9 sorunlu mu sorusunu getirdi,detaylar haberimizde.

iPhone ve iPad kullanıcıların cihazlarını güncelledikten sonra bir çok hata ve performans kayıpları yaşadıkları şikayetini Apple’a bildirdi. WWDC 2015 ile tanıtılan iOS 9, uzun beta sürecinin ardından kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Apple, eski model diyebileceğim iPad 2 ve iPhone 4S e kadar güncelleme vermişti.

news_2-ios-9-sorunlu-mu-ios-9-yorumlari-sdn-2015

Reddit ve Apple kullanıcı forumlaında, iOS 9 kurulumundan sonra telefonlarının yavaşladığını farklı hatalar ile karşılaştıklarını söyleyen kullanıcılar bulunuyor. iPhone 5S ve iPhone 6 kullanıcıların yoğunluk oluşturması ayrı bir kafa karıştırıyor. Aynı sorun iPad tarafından da gelince kullanıcılara iOS 9 kurulumunu yeniden yapmaları tavsiye edildi.

Açıkçası bende kurulum yaparken bir çok insanın hata yaptığını düşünüyorum. Yada eski sürümlerdeki hatalardan kaynaklanan şeylerde olabilir. Telefonunuzu iTunes’e bağladıktan sonra iPhone’a Geri Yükle diyerek (restore) yaparak temiz yükleme yapmak bence en temiz ve sorunsuz yol diyebilirim.

news_1-ios-9-sorunlu-mu-ios-9-yorumlari-sdn-2015

Apple, bu konu hakkında resmi olarak bir açıklama yapmadı. Kısa zamanda bu zamana kadar bilindiği üzere iOS 9.1 veya iOS 9.0.1 güncellemesi geleceğini biliyoruz. Bakalım bu güncellemelerden sonra insanların sorunları ortadan kalkacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git