iOS ve Android Kullanıcıları İçin Instagram Çoklu Hesap Desteği Geliyor

Instagram kullanıcılarının ilk günden beri en büyük sıkıntılarından birisi, hesaplar arası geçiş yapılamamasıydı. Yeni bir hesaba geçebilmeniz için, tamamen çıkış yapmanız gerekmekteydi. Ancak yapılan çalışma ile artık iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda hesaplar arası geçiş yapabileceksiniz. Böylelikle birden fazla hesabı olanlar için büyük bir kolaylık sağlanmış olacak.

Instagram’ın resmi blog sayfasından bugün gelen açıklamaya göre, kendileri bile geç kaldıklarının farkında. Birçok işletme ve markanın sosyal medyayı çok iyi kullandığını fark eden Instagram, kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu konuyla ilgili böyle bir çalışma yaparak tek bir telefondan her şeyi yönetebilecek duruma geleceğini duyurdu.

Eğer Instagram’ın son güncellemesini telefonuna yüklediyseniz “Ayarlar” menüsündeki “Seçenekler” kısmından hesaplarınızı ekleyebilirsiniz. Belirtmekte fayda var, şimdilik bu sistem ile en fazla 5 farklı hesaba izin veriliyor. Ayrıca yanlış bir hesaba fotoğraf yüklemenizi engellemek amacıyla da, o an kullandığınız hesabın profil fotoğrafı bir köşeden sizi izliyor.

Instagram Multi Account

İlk testleri Android için 2015’in Kasım ayında başlayan ve sonradan iOS’a da geçen bu yeni özellik, 7.15 versiyonu ile kullanılabilecek. iTunes’ta bu sürüm çoktan yayınlanmış durumda, Play Store’a da çok kısa süre içerisinde düşeceğinden eminiz. Windows için Instagram’da ise bu özellik henüz devre dışı durumunda. Kasım 2013’yılında Windows’a gelen ve hâlen geliştirilme aşamasında olan Instagram’ın bu sürümünün, çoklu hesap desteğini çok sonraları alacağı görüşündeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git