iPad Pro, OS X İşletim Sistemiyle Çalışabilir

Apple’ın 2015 senesinde piyasaya çıkarması beklenilen 12.9 inç ekranlı iPad ProOS X işletim sistemi yardımıyla etkin olacak bir aygıt olabilir.

Digitimes’in sayfasından elde edilen habere göre Apple, şu an ki iPad Pro’nun iki değişik düzeneğini denemeye aldı. Bunlardan ilki iOS ile etkin olan bu sürümlerin ikincisi ise OS X yüklü bir model olduğu belirtildi. Digitimes’ın ortaya attığı bu iddia dünyadaki kullanıcılar arasında pek rağbet görmedi, bunun nedeni sayfanın bu şekil bilgilerde pek deneyiminin bulunmaması. Ama Apple’ın “phablet cihazları projeleri içinde bulunmadığını belirtmesine karşın iPhone 6 Plus’ı piyasaya çıkardığını duyunca bundan sonra neyin ne olacağını pek tahmin edemez duruma geldik.

Bu haberler dışında Apple’ın OS X içinde Siri’nin bundan daha çok yer alması için araştırmalara devam ettiği söyleniyor. Bununla beraber bu işletim sistemiyle etkin olan aygıtlarda fare ve klavye kullanımına olan gereksinimin en aza inmesi gerçekleştirilmeye çalışılıyor.

Apple’ın bu ay içinde piyasaya sürmesi beklenen OS X 10.10 Yosemite’da masaüstü işletim sistemini iOS 8’e entegre yapacak daha çok nitelik arz ettiğini biliyoruz. Ama yakın zamanda bu işletim sistemleri bir araya gelir mi , bunun cevabını zaman bize gösterecek.

Görüntülemeler
91
Konu Etiketleri:
Konu Kategorileri:
Apple

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.