iPhone 11’e YouTube HDR Desteği Geldi!

YouTube’dan ya da Netflix’ten video izleniyor ancak HDR olan videoları seyredebilmek için onaylanmış bir cihazın olması şart koşuluyor. Bu konuda Apple, iPhone X’den sonra HDR türündeki videoları izlemeye izin veriyor. iPhone 11 de bu modellerden biri olarak öne çıkıyor. Bunun yanı sıra hem iPhone hem de iPad cihazlar için 4K YouTube desteği bekleniyor. Kullanıcılar da şimdilik HDR desteğinden yararlanıyor. Son yayınlanan güncelleme ile birlikte iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max cihazlara YouTube için HDR desteği kullanıma sunulmuş oldu.

YouTube’daki HDR türündeki içerikleri izleyebilmek çok kolay. Öncelikle açtığınız videonun üst tarafındaki 3 noktaya tıklayarak kalite bölümünden HDR’ın aktif hale gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekiyor. Şimdilik HDR video çeken cihazlar sınırlı olduğu için YouTube’da da bu tür videoların bir kısmı HDR’ı destekliyor. Full HD kalitesindeki bir HDR videoyu açıp ekranın ışığını %100’e getirebilirsiniz.

İzlediğiniz videoların ne kadar canlı olduğunu hemen göreceksiniz. Bunlara ek olarak anlattığımız gibi kullanıcılar çok uzun zamandır 4K kalitesinde videolar seyretmek istiyor. Ama YouTube’un iPhone ile iPad’e bu desteği ne zaman sunacağı konusunda hiçbir bilgi yer almıyor.

Görüntülemeler
98
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.