• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

iPhone 5 İnceleme

Akıllı telefon denilince, akla ilk gelen teknoloji devlerinden Apple, en son çıkan ürünü İPhone 5 ile teknoloji meraklılarını, üstün başarısı nedeniyle yine şaşırtmadı.

YEPYENİ TASARIM

7.6 milimetre kalınlığa ve 112 gram ağırlığa sahip bu ürünü tuttuğunuzda, şimdiye kadarki en ince, en hafif ve en şık İphone’u ellerinizde hissedeceksiniz. İphone 4S’den %18 daha ince, %20 daha hafif ve %12 daha küçük.olan İphone 5, ‘en fazla özellik ve en küçük boyut ile cebinizde size bir dünya sunuyor.

EKRAN

Akıllı telefonlarda çok büyük bir öneme sahip olan ekran özellikleri, İPhone 5’de çok detaylı düşünülmüş. ‘4 inç retina ekran’ ile İPhone 4S’den daha büyük fakat genişlik olarak aynı. İnç başına 326 piksel yoğunlu, 16×9 geniş ekran oranı, LED arka aydınlatması ve geniş görüş açısı sağlayan IPS TFT teknolojisi ile bu akıllı telefon, yansıma yapmayı da engelliyor. İPhone 4S’den %44 daha canlı olan renkler, İPhone 5 ekranı ile hayatınızı daha da renklendirecek.

KAMERA

A6 çipseti sayesinde İPhone 4S’den büyük farklılık yaratan 3264×2448 çözünürlükteki fotoğraf çekimi keyfine 8 MP olan İPhone 5 iSight kamerayla ulaşacaksınız.1920×1080 çözünürlükte, Full HD ve saniyede 30 kare video çekimi, kameranın titreşim engelleyici özelliğiyle birleşince anı yakalamak artık daha kolay.

KABLOSUZ BAĞLANTI

Ultra hızlı kablosuz bir bağlantı için İPhone 5, birçok ağı desteklemektedir. En gelişmiş ağlara örnek olarak verebileceğimiz HSPA, HSPA+ ve DC-HSDPA ağlarını bile destekleyen İPhone 5 ile içeriğe göz atma, içeriği indirme ve aktarma sırasında ultra hız keyfini yakalayacaksınız.

GÜÇLÜ A6 ÇİP

A5 çipten işlemci ve grafik performansı olarak iki kat daha fazla hız keyfini, güçlü A6 çipiyle yaşayacaksınız. Tüm bu hıza rağmen, pil ömrünün uzunluğu ise sizi şaşırtacak.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.