iPhone 6 İçin Tüm Sızıntılar

iphone-61.jpg

Mobil teknolojinin en büyük isimlerinden birisi olan Apple, önümüzdeki aylarda sunacağı iPhone 6’nın tüm sızıntılarını sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle “sızıntı” kelimesinden bahsedelim bilmeyenler için. Sızıntılar resmi bilgiler olmamakla birlikte çeşitli web sitelerinin ulaştığı gayr-ı resmi bilgilerdir. Sızıntıların doğruluğu hakkında şüphe edilse de bugüne kadar tüm teknolojik cihazlar için sızdırılan bilgiler büyük oranda geçerlilik kazandı. iPhone’da da böyle olacağını düşünüyoruz.

Şimdi iPhone 6 sızıntıları ile devam edelim;

Boyut 5.5″” olabilir!

iPhone 6 hakkında yayılan sızıntılardan en önemlisi cihazın boyutu. Paylaşılan sızıntılardan yola çıkarsak yeni iPhone’un öncekilere oranla daha büyük olacağını söyleyebiliriz. iPhone 4, 4s, 5, 5s 4inç olarak piyasaya sürülürken iPhone 6’nın 4.7 veya 5.5 inç olması bekleniyor. Sızan bazı fotoğraflara göre telefonun 5.5 inç olmasının biraz daha yüksek ihtimale sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer ihtimal ise iPhone 6’nın hem 4.7 hem de 5.5 inç olabileceği yönünde. Yani 2 farklı cihaz piyasaya sunulabilir.

iphone 6 boyut

Büyük Bir Batarya

Sızan görüntüler arasında bir de iPhone 6’ya ait olan batarya var. Bataryanın henüz kaç miliamper olduğu bilinmese de boyutunda yola çıkarsa Apple’ın batarya için yeni fikirler üzerinde olduğunu düşünebiliriz. Ayrıca bataryanın ince oluşuna bakarak iPhone 6’nın 5S’ten ince olabileceğini düşünüyoruz.

iphone 6 batarya

Üst kilit tuşu kaldırılabilir!

iPhone 6 hakkında gelen iddialardan birisi de iPhone serisinin tümünde bulunan tuş kilidi tuşu. Tüm cihazlarda üst tarafta bulunan bu tuş iPhone 6 ile kaldırılabilir. Ekranın boyutunun büyümesi ile birlikte üst tuşa erişilmesi zorluğu düşünüldüğünde tuşun yerinin değiştirilmesi de tahmin ediliyor.

Ultra Retina Ekran

iPhone 5S çıkmadan önce paylaştığı bilgiler ile popüler tahminci haline gelen @SonnyDickson iPhone 6 için de karşımıza çıkıyor. iPhone 6’nın Ultra Retina ekrana sahip olacağını paylaşan Dickson cihazın 389 ppi piksel yoğunluğuna sahip olacağı belirtiliyor.

Ekran konusunda sızıntı dahi olmayan bir bilgi ise ekranın Safirden üretileceği. Oldukça kaliteli bir maden olan Safirin iPhone 6’nın ekran camında kullanılabileceği düşünülüyor. Bu bilgiye ise Apple’ın satın almış olduğu bir patentten yola çıkarak ulaşıyoruz.

2.6 GHz İşlemci!

Yine SonnyDickson’un iddiasına göre iPhone 6’da 2.6 GHz hızında A8 chipli bir işlemci bulunacak.

iPhone 6’nın çıkış tarihi ise Apple’ın Eylül ayında yapacağı lansman olması bekleniyor. Firmanın bir farklılık yaparak iPhone 6’yı Hazira ayında da sunabileceği düşünülüyor.

iPhone 6 hakkında sızıntılar şimdilik bu kadar. Yeni sızıntılar yayınlandıkça bu sayfa içerisinde güncelleyeceğiz. Siz de tahmin ettiğiniz özellikleri yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Sızan Görseller;

iphone 6 (2) iphone 6 (1)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git