iPhone 6 ve 6 Plus Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Apple ailesine yeni katılan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus  Apple dünyasında boyut için önemli bir yere sahibi olacak. Steve Jobs’ın 4” telefon pazarında kalma istemesine karşılık Tim Cook Jobs’ın ölümünden sonraki 2. tanıtımda boyutları büyüttü. 4.7 inç iPhone 6 ve neredeyse yarı tablet büyüklüğündeki iPhone 6 Plus ile Jobs’ın kemiklerini sızlatan Tim Cook, telefonları 19 Eylül’de piyasaya sürüyor.

“Telefonlar iyi mi, kötü mü?” sorusuna cevabı elbette cihazlar elimize geçtikten sonra cevap vereceğiz fakat yayınlanan fotoğraflardan da gördüğümüz gibi( ki zaten bu iPhone yaz ayından beri internette sızmaktaydı. Yani şaşırmadık.) eski iPhone 4 zamanındaki premium hissi yeni iPhone’ların şahsen yansıtmadığını düşünüyorum.

iphone6

İşlemci

Gelelim iPhone 6 ve 6 Plus modelimize. Apple bu yeni telefonlarında “Biz bu kasayı iPad Mini gibi yapalım” demiş ve inceliğini 6.9mm ve 7.1 mm olarak inceltmiş. Ayrıca kasayı alüminyum alaşımdan yapmış.  Yeni gelen iPhone’larda yepyeni işlemicimiz uçak gibi A8.  🙂 Yani telefonumuz 5s e göre bir hayli hızlandı.(5s zaten hızlıydı yani.)

incelik

Kamera

Her sene yapılan lansmanlarda kameramızı şöyle geliştirdik böyle geliştirdik gibi abartı Apple muhabbetinden yine bu senede geri kalınmadı fakat bu sefer biraz biraz daha iyi geliştirmeler olduğunu görüyoruz. Kameramız sensör 1.5 mikron piksel ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip. Aynı zamanda 2 kat odaklanma hızı ile bizlere sunuluyor(Amazing!)  5S te karşılaştığımız slow motion özelliğine ek son zamanlarda Mobilamca kanalımızdanda yayınladığımız time-lapse gibi hızlandırılmış video çekimi gibi bir özellikte gelmiş.

kamera

iOS 8 İLE DAHA BİR HARİKA

Salı günkü tanıtım ile birlikte iOS 8 in 17 eylülde çıkacağını öğrendik. Telefonlarınıza indirmeniz için gerekli şeyleri yine sitemizden bulabilirsiniz. Aynı zaman 26 Eylülde satışa sunulcak olan yeni iPhone’lar direk olarak iOS 8 ile beraber geliyor. Hem daha stabil hem de performans manyağı!

ŞU PİLE BİR ÇARE BULUN TİM REYİZZ

Apple ne yazık ki bu senede pil için bir halt yapmayıp iPhone 5s e yaklaşık değerlere sahip bir pil koyduğunu söylüyor. Pilin Kesin kapasitesi ile ilgili bir bilgimiz yok ama çıktığı zaman bunu göreceğiz

ARTIK KENDİ ÖDEME SİSTEMLERİ VAR

NFC sistemi olarak adlandıralan şey iPhone’nunuza kredi kartınızı tanımlattıktan sonra ödemeyi yaptığınız pos cihazınıza iPhone yakınlaştırınca otomatik olarak parayı çekiyor. Sistemin adına da ApplePay demişler.

iPhone 6 ve 6 Plus Fiyat ve modelleri.

Ülkemizde 26 eylül cuma günü satışa sunulcak olan yeni iphone’ların aynı zamanda fiyatlarıda belli oldu.

iPhone 6 16 GB : 2349 TL    32 GB : YOK  64 GB : 2649   128 GB : 2949 TL

iPhone 6 Plus  16GB : 2649  32GB : YOK  128 GB : 3249 TL

2 Replies to “iPhone 6 ve 6 Plus Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey”

  1. hümeyra dedi ki:

    iphone 6 plus bükülme testini geçemedi buna ne diyorsunuz? ben almak istiyordum vazgeçtim

    1. Onur Onur dedi ki:

      Hümeyra hanım. Eğer bükmek isterseniz şuan 3310 telefonu bile bükülür düzgün kullanılması halinde telefonda sıkıntı olcağını sanmıyorum. Kılıf kullanınca aynı zamanda boyle bi sorun ortadan kalkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git