• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

iPhone 6S Hakkında Neler Biliyoruz?

Uzun zamandır gelen iPhone 6S haberleri ile birlikte, elimizde neler var, Eylül’e kadar iPhone 6S hakkında neler biliyoruz bunları bir derlemek istedim.

Bildiğiniz üzere Eylül ayında iPhone 6S’in tanıtımı olacak ve bu tanıtımdan önce son yıllardan aşina olduğumuz sızdırılma haberleri ortaya çıkmaya başladı. Son yıllarda daha fazla artan sızdırılma haberleri tabi ki en çok talep edilen ürünlerde daha fazla ortaya çıkıyor. iPhone 6S’da bakalım ne gibi sızıntı haberleri çıkmış.

iPhone 6S Görüntüleri Nete Döküldü

iphone-6s-1-1435700746 (1)

Ara model olarak adlandırılan S modellerinden biri olan iPhone 6S‘in ilk olarak kasa tasarımı sızdırıldı. Bu kasa tasarımına baktığımız da ise iPhone 6‘dan hiç bir farkı olmadığını görebiliyorsunuz.

iphone-6s-1-2 (1)

Kasa tasarımın ve iç tasarımın hiçbir şekilde değişmemesi kullanıcıları biraz üzmüş durumda. Ara model olarak baktığımız da ise sadece donanımsal özellikler daha bir geliştiğini gösteriyor. Üstteki fotoğraf yakında bize bir şey daha söyleyecek onuda birazdan belirteceğim.

Anten Şeritleri Kayboluyor

Diğer bir sızıntı haberinde ise, iPhone’ların arkasında anten çizgilerinin yok olacağı idi. Apple şeffaf anten çizgilerinin patentini alınca herkes iPhone 6S’in arkasındaki anten çizgilerinin şeffaf olacağını düşünmüştü. Fakat yukarıda da gördüğünüz gibi bu model için öyle bir şey olmayacağı kesinleşti.

LTE iPhone 6S’de Daha Hızlı Olacak

Yukarıdaki donanımsal tasarım fotoğrafı yayınlandıktan sonra daha dikkatli bakan bir kullanıcı, eski LTE’den daha hızlı bir LTE yongası olduğunu buldu. Yani iPhone 6S’de kullandığınız internet erişimi daha hızlı olacak.

iPhone 6S Kamera Detayları

Çift kamera, çift lens gibi değişik söylentiler vardı, fakat bunlara cevap çok geçmeden sızıntılardan geldi. HİÇBİRİ! olarak duyuruldu. Onun yerine 12 megapiksel 4K video çekebilen 240 fps slow-motion özellikli bir kamera geleceğini duyuruldu.

Leaked-document-revealing-iPhone-6s-family-12-megapixel-camera (1)

Foxconn’un paylaştığı raporda kameranın özelliklerini görebiliyoruz. Ayrıca buradan görebileceğimiz diğer bir ayrıntı ise ön kameranın 5 megapiksel olacağı yönünde. Tabi burada ön kamera 5 olacak yazmıyor da anlayan adamlar çözmüş paylaşmış bizlere. N71 kodu, iPhone 6S için N75 kodu da iPhone 6S Plus için.

Pembe Gönlüm Sende

Bayanları sevdirecek bu sızıntı haberimiz de ise, iPhone 6S pembe olarak gelebilir. Sevgililer günü için özel olarak üretilen pembe model çok tutmuş olacak ki, biz bunu seri üretime de geçirelim ne olacak ki demişler yakında iPhone 6S’in pembe modeli ortaya çıkacak.

005Uc6hjjw1etpjtmdx07j30dv08dt9v (1)

Ne Zaman Satın Alacağız?

Son sızıntı haberimiz ise, biz  bu iPhone’u ne zaman satın alacağımız. 11 Eylül‘de tanıtımı olacak Apple’ın, iPhone 6S’i 18 Eylül tarihinde raflara koyacağını duyurdu.

Genel olarak sızıntı haberlerini toplarsak,iPhone 6S’in robot resmini %70 olarak çizmiş durumdayız. Ön yüzü hakkında gram bilgimiz olmasa da, ben çok farklı bir şey ile karşılaşacağımızı sanmıyorum. İşlemci bazında tabi ki yeni kullanacakları A9 işlemci ile bir nebze olsa da iPhone 6’dan üstün olsa da ara model olarak çok önem verilmemiş gibi duruyor.

 

 

Yiğit

Yazar: Yiğit

#editör

Dünyanın en ciddi insanıyım. Cıvıklığı hiç sevmem. Kendi aranızla konuşmayın.

274 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.