iPhone 6s’in Özellikleri Belli Oldu!

2015 senesinin sonlarına doğru Apple tarafından tanıtılması beklenen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile ilgili özellikler ortaya çıktı.

Standart boyutlarına alışık olduğumuz iPhone modellerinden sonra, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte geniş ekran moduna geçmiş olduk. Böylece telefonu tek el ile kullanma devri kapanmış oldu. İlk etapta yeni boyutlar büyük tepki görse de, zamanla kullanıcıların vazgeçilmezi olmaya başladı.

Donanım olarak büyük değişiklikler yapmayan Apple, iOS 8 güncellemesini kullanıma sunduktan sonra iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’da ram yetersizliği problemleri yaşandı. Bu yetersizlikten dolayı, Safari’de çökmeler, animasyonlarda takılmalar ve yavaşlamalar ortaya çıktı.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ortaya çıktıktan sonra bu sorunların çözüleceği açıklandı. Bu iki modelin özellikleri de belli oldu. Apple A9 işlemci, 12 Megapiksel kamera ve 2 GB LPDR4 Ram’e sahip olacak olan modellerin rengi ise pembe altına yakın olacak. Bu renk son olarak Apple Watch’ta kullanılmıştı.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.