iPhone 8 Özellikleri Ve Fiyatı!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Apple etkinliğinde tanıtımı gerçekleşen iPhone 8, birçok yenilik vaat ederek kullanıcılarını heyecanlandırdı. Peki, iPhone 8’in özellikleri neler ve fiyatı ne olacak?

iPhone 8’in tasarımına ve boyutlarına baktığımızda bir değişiklik görülmüyor. iPhone 6 ve iPhone 7’de kullanılan boyutlar iPhone 8 için de geçerli olmuş. Apple, çerçevesiz tasarımı iPhone 8 yerine iPhone X’de kullanmayı tercih ediyor.

iPhone 8, tasarımdan çok donanımsal özellikleri ile ön plana çıkıyor. 6 çekirdekli Apple 22 bionic işlemcisi ile A10’a kıyasla daha güçlü performans sağlıyor. 2 çekirdekli işlemci daha güçlü seviye modunda olurken, 4’ü ise çok fazla güç istemeyen zamanlarda çalışma sağlıyor.

2 GB RAM’i bulunan iPhone 8, Bluetooth 5 ve LTE-A gibi özellikler sunarken, aynı zamanda NFC sistemini de destekliyor. Kamera bölümünde ise iPhone 7’ye kıyasla bir değişiklik görülmüyor. 12 MP kameraya sahip model, 4K çözünürlüğü ile 60fps video kaydına imkan tanıyor. iPhone 8’in ön kamerası ise 7 MP.

Cihazın bataryasının ise iPhone 7 ile aynı olacağı düşünülüyor. Bu modelde aynı zamanda kablosuz şarj özelliği de kullanıma sunulacak. Ayrıca hızlı şarj özelliği de iPhone 8 ile sunulan yeniliklerden biri oluyor.

15 Eylül’de ön sipariş için satışı başlayacak olan iPhone 8’in direkt satışları ise 22 Eylül’de başlayacak. Modelin fiyatı ise 699 Dolar olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git