iPhone Kablosuz Şarj Süresi Artıyor!

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X, Apple’ın kablosuz şarj desteği bulunan modelleri olarak bu yıl karşımıza çıktı. Bu modelleri için bir güncelleme sunacak olan Apple, böylece cihazların kablosuz şarj işlemini daha da hızlandırmış olacak.

Şuanda iOS 11.2 güncellemesi test sürecini tamamlamadı. Ancak geçtiğimiz günlerde 3. Beta güncellemesi geliştiriciler için yayınlandı. Apple, kablosuz şarj özelliğini yeni modelleri ile beraber duyursa da, rakip cihazlarla kıyaslandığında bu özelliğin yavaş performans gösterdiği gözlemlenmişti. Ama bir süre önce yayınlanan iOS 11.2 beta güncellemesi sayesinde kablosuz şarj desteğinin hızlandığı fark edildi.

Satışı gerçeklen Apple kablosuz şarj ürünleri, 7.5W’luk bir güç sunmasına rağmen iPhone’lar yalnızca 5W’a kadar kullanabiliyordu. iOS 11.2’nin Beta güncellemelerinden sonra final sürümü çıktığında iPhone’lar bu şarj cihazların bütün gücünden yararlanabilecek.

Genel olarak kablosuz şarj ünitelerinin standartı Q 1.2, 15W’luk gücü destekliyor. Apple’ın yeni cihazları en fazla 7.5W gücü ile Qi 1.1 standartında denilebilir. Apple, hız konusunda yükselişe geçse de, büyük rakibi Samsung’dan geri kalıyor. Galaxy S8 ile Note 8 modellerinde Qi 1.2 standartı mevcut durumda. Bu da demek oluyor ki 10W’a kadar yükselebiliyor.

Görüntülemeler
102
Konu Kategorileri:
Apple

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.