iPhone Kamerasına Beklenen Özellik Geldi!

Son olarak yayınlanan iOS 13.2 Beta 2 güncellemesiyle birlikte geliştiriciler için bazı yenilikler de sunulmuştu. Bu yenilikler arasında birçok emoji ve ana ekranın değişmesi gibi bazı özellikler bulunuyordu. Aynı zamanda kamera tarafında istenen yenilik de nihayet yayınlandı. Android kullanıcıların kolayca kullandıkları çözünürlük değiştirme olayı, iOS için biraz daha farklı işliyor. Android’de fotoğraf ve video çekerken çözünürlüğü değiştirmek istediğinizde kamerada bulunan ayarlar sembolüne tıklayıp çözünürlük hızlıca değiştiriliyor. iOS için iPhone veya iPad’inizin çözünürlüğünü değiştirmek için işletim sisteminin ayarlar kısmına girerek bu işlemi gerçekleştirmek gerekiyordu.

Uzun zaman sonra kullanıcıların bu isteğini yerine getiren Apple, yayınlanan iOS 13.2 Beta 2 güncellemesiyle çözünürlük kalitesinin direkt olarak kamera uygulamasının içinden değiştirilmesine izin verecek. Böylelikle bütün kullanıcılar bu özellikten yararlanmaya başlayacak. Ancak çözünürlük kalitesinin kamera kısmından değiştirilmesi özelliği yalnızca iPhone 11 için yayınlanacak gibi duruyor. Beta sürümünde şimdilik iPhone 11 için kullanıma sunulsa da iOS 13 sürümüne sahip bütün cihazlara bu özelliğin gelmesi talep ediliyor.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

615 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.