iPhone Kilit Ekranı Nasıl Düzenlenir?

Apple’ın İOS işletim sistemi dışarıdan, hiçbir şekilde belli olmayan kaynaklardan uygulama yada oyun yüklenmesine izin vermiyor. Ama İOS’a Root yetkisi verilip ismine de JailBreak denilerek bu durum ortadan kalktı. İOS kullanıcıları cihazlarını JailBreak yaptıkları takdirde App Store dışında Cydia marketten istedikleri uygulamaları cihazlarına indirebilmeyi başarmışlardır.

JailBreak, %100 yasal olmayan bir yazılım değil fakat Apple JailBreak yapılmış cihazları garanti dışında bırakıyor. JailBreak yapılan telefonlara Tweak ismi verilen programlar yüklendikten sonra değişik uygulamalar kullanılmaya başlanıyor.

iphone kilit ekrani

JailBreak sayesinde İOS işletim sistemli telefonunuzu ikiye ayıran bir bildirim ekranına sahip olabilirsiniz. LockScreen Invert isimli bu uygulama ile ekran ikiye bölünüyor. Sol tarafta hava durumu bilgileri en ince ayrıntısına kadar dururken sağ tarafta ise telefonunuzla ilgili bilgiler yer alıyor. Mesajlar, aramalar ve Skype veya bu tarz uygulamalardan gelen aramalara buradan ulaşılabiliniyor. Ortada bulunan kırmızı şerit ise telefonun pil ömrünü işaret ediyor.

Android cihazların çoğunda bulunan bu özellikler İOS 7 için JailBreak ile yükleniyor. LockScreen Invert’ın fiyatı ise 1.49 Dolar. Uygulama A Pint of Milk Reposundan indirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git