• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

iPhone Kilit Ekranı Nasıl Düzenlenir?

Apple’ın İOS işletim sistemi dışarıdan, hiçbir şekilde belli olmayan kaynaklardan uygulama yada oyun yüklenmesine izin vermiyor. Ama İOS’a Root yetkisi verilip ismine de JailBreak denilerek bu durum ortadan kalktı. İOS kullanıcıları cihazlarını JailBreak yaptıkları takdirde App Store dışında Cydia marketten istedikleri uygulamaları cihazlarına indirebilmeyi başarmışlardır.

JailBreak, %100 yasal olmayan bir yazılım değil fakat Apple JailBreak yapılmış cihazları garanti dışında bırakıyor. JailBreak yapılan telefonlara Tweak ismi verilen programlar yüklendikten sonra değişik uygulamalar kullanılmaya başlanıyor.

iphone kilit ekrani

JailBreak sayesinde İOS işletim sistemli telefonunuzu ikiye ayıran bir bildirim ekranına sahip olabilirsiniz. LockScreen Invert isimli bu uygulama ile ekran ikiye bölünüyor. Sol tarafta hava durumu bilgileri en ince ayrıntısına kadar dururken sağ tarafta ise telefonunuzla ilgili bilgiler yer alıyor. Mesajlar, aramalar ve Skype veya bu tarz uygulamalardan gelen aramalara buradan ulaşılabiliniyor. Ortada bulunan kırmızı şerit ise telefonun pil ömrünü işaret ediyor.

Android cihazların çoğunda bulunan bu özellikler İOS 7 için JailBreak ile yükleniyor. LockScreen Invert’ın fiyatı ise 1.49 Dolar. Uygulama A Pint of Milk Reposundan indirilebilir.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.